chmuryl
chmuryp

DZIEŃ ANIELSKI W ORATORIUM – 20.11.2012r

DZIEŃ ANIELSKI W ORATORIUM – 20.11.2012r   Dzień 20.11.2012r. rozpoczęliśmy jak zwykle. Po zakończonych lekcjach naszych wychowanków, odebraliśmy ich ze Szkoły Podstawowej nr 14. Ale nie był to dzień taki jak wszystkie, ale bardzo uroczysty – „Dzień Anielski” w naszej placówce. Wszyscy wychowawcy wraz z dziećmi przebrani za aniołów podążali  w pochodzie do szkoły.
Mieszkańcy Krosna obdarzali nas radosnym uśmiechem, pozdrawiali , samochody używały klaksonów. Czuliśmy się wspaniale i wyjątkowo. Dzieci ze szkolnej świetlicy powitały nas na stojąco.
   Uroczystość „ Anielskiego dnia” rozpoczęła się o 16:30 spotkaniem wszystkich aniołów i aniołków w kaplicy. Podczas wspólnie odmawianej modlitwy do Anioła Stróża, kaplicę odwiedził Michał Archanioł trzymający w jednej ręce tarczę z napisem „Któż jak Bóg” a w drugiej włócznię  – był to ks. Dyrektor w przebraniu. Po wspólnej modlitwie pani Anna Frączek odczytała komentarz: kim są aniołowie ? Każdy uczestnik wspólnej zabawy wziął udział w anielskiej loterii. Losował obrazek z imieniem i nazwiskiem osoby, za którą przez cały rok, do następnego „Dnia Anielskiego”, będzie się modlić.
   Po uroczystym spotkaniu w kaplicy wychowawcy rozdali ozdobne papierowe serca, na których dzieci będą w czasie Adwentu wpisywały swoje dobre uczynki. Zawisną one na świątecznej choince. To będzie dar naszych dziecięcych serc dla Bożej Dzieciny pukającej do naszych serc.
   Stroje anielskie były tak piękne, pierzaste, bijące blaskiem, że postanowiliśmy  zorganizować  małą sesję zdjęciową z wszystkimi aniołami tymi małymi i tymi dużymi.
 
  Kolejnym punktem „Dnia Anielskiego” była Anielska Dyskoteka, która miała miejsce  się w specjalnie przygotowanej sali, ozdobionej kolorowymi światełkami, konfetti i balonikami. Rozpoczęła się od pokazu tańca break dance oratoryjnej grupy Twister Boys. Dzieci bawiły się wspaniale, tańcząc w takt muzyki dziecięcej i młodzieżowej.
   Nie zabrakło w tym dniu, również poczęstunku anielskiego dla spragnionych dzieci, zorganizowanego w sali grupy starszej. „Anielskie łakocie” sprawiły wiele radości dzieciom. Nikomu niczego nie zabrakło, każdy nasycił się by mieć więcej siły do dalszej zabawy. Po odpoczynku i posiłku kontynuowaliśmy wspólną zabawę taneczną.
   W trakcie zabawy odbył się również konkurs na najładniejszy strój anielski, w którym pierwsze miejsce zdobyła Milena Czekańska, drugie – Karol Sitarz, trzecie miejsce – Wiktoria Żychowska. Wyróżnienia otrzymali: Kornelia Żychowska, Kamil Jurczak, Barbara Wajs, Zuzia Żywiec. Honorowe wyróżnienie otrzymał ks. Dyrektor Józef Gibała, za najbardziej oryginalny strój.
  Dzień Anielski zakończyły gry anielskie (kręgle, twister, maty taneczne, zabawa z krzesełkami, taniec z balonem).

przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin