chmuryl
chmuryp

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI W ORATORIUM

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI W ORATORIUM

 

 
D
nia 21.11.2012r. Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Młodzież p.n. Oratorium „ Twój Dom” otworzyło swoje drzwi dla mieszkańców Krosna i okolic.
   Brat Bartłomiej i pani Justyna już dwa tygodnie wcześniej odwiedzali wszystkie placówki edukacyjne w Krośnie, zapraszając i zachęcając dzieci i nauczycieli do odwiedzenia nas. Z przygotowaną specjalnie na tę okazję ulotką promującą naszą placówkę. Nasza inicjatywa „Drzwi Otwartych” została przychylnie przyjęta w środowisku społecznym i szkolnym, bo w ciągu tego dnia odwiedziło naszą placówkę około 150 osób. Były to grupy zorganizowane przez szkoły wraz z opiekunami m.in. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14 i dzieci wraz z siostrami zakonnymi z Domu Dziecka im. św. Zygmunta Gorazdowskiego w Krośnie. A także dzieci w młodszym wieku szkolnym, które przybyły zwiedzać świetlicę w towarzystwie rodziców.
   Celem „Dni Otwartych” było pokazanie wszystkich walorów edukacyjnych naszej placówki i zachęcenie dzieci i młodzież do zapisywania się i aktywnego uczestnictwa w ciekawych zajęciach, rozwijających zdolności, uzdolnienia  i zainteresowania. Dzieci i młodzież przyjęli swych kolegów w sali, gdzie spotkali się z Dyrektorem Oratorium, wychowawcami i animatorami. Zwiedzający wysłuchali informacji na temat historii naszej placówki, jej oferty edukacyjnej, organizacji pracy dydaktyczno-wychowawczej. By jeszcze bardziej przybliżyć naszą placówkę, brat Bartłomiej przedstawił ciekawą historię Zgromadzenia księży Michalitów a pani Ania zapoznała z celami i zadaniami naszego Oratorium.
   Zwiedzających oprowadzali po placówce wychowawcy wraz z dziećmi przedstawiając bazę lokalową i wyposażenie, dorobek i osiągnięcia, pochwaliliśmy się dokonaniami oraz przedstawiliśmy bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych placówki. Goście mieli okazję poznać wszystkie najważniejsze miejsca w świetlicy, począwszy do sal edukacyjnych, pracowni informatycznych i językowych, sali tańca, studia nagrań, stołówki z kuchnią, świetlicy, siłowni, sali bilardowej, sal zabaw dla najmłodszych oraz sal gier sportowych.
   Na specjalnie przygotowanych stoiskach można było zobaczyć wytwory dziecięcej twórczości plastycznej, kronikę placówki, puchary i dyplomy.
Specjalnie dla naszych gości został przygotowany program artystyczny. Zatańczył sam instruktor tańca Break Dance.

   Dla młodszych dzieci organizatorzy przygotowali integracyjne zabawy w sali gier, a dla chętnych czekała trampolina. Na trampolinie królował Kamil Jurczak, pokazując zachwyconym dzieciom przeróżne salta i fiflaki.
   Przy wyjściu każdy otrzymał słodki upominek w postaci lizaka, by wspomnienia o naszym domu były słodkie i miłe. Drzwi naszego domu są otwarte dla każdego kto miło i pożytecznie chce spędzić wolny czas, rozwijając swoje umiejętności i realizując  marzenia. A więc miejmy wiarę w swe marzenia, podążajmy zawsze za głosem swego serca i w drodze do rozwoju nie ustawajmy nigdy…
Serdecznie dziękujemy za odwiedziny. Było nam bardzo miło!!!


przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin