chmuryl
chmuryp

Pokój temu domowi! - WIZYTA DUSZPASTERSKA

Pokój temu domowi! - WIZYTA DUSZPASTERSKA

    Po Bożym Narodzeniu i po Nowym Roku rozpoczął się czas wizyt duszpasterskich w naszych domach, czyli czas tak zwanej kolędy. Nieprzypadkowo kolęda odbywa się po świętach Bożego Narodzenia, kiedy to wspominamy przyjście Boga na ziemię.
    W czwartkowe  popołudnie10 stycznia 2013 r. podopieczni Oratorium „ Twój Dom” uczestniczyli w wizycie duszpasterskiej sprawowanej przez ks. Józefa i br. Bartłomieja. Kolęda dla naszych dzieci to wyjątkowe święto, ponieważ  obejmuje  dziecięce dziękczynienie za wszystkie otrzymane łaski oraz  prośbę o
błogosławieństwo na każdy dzień w Nowym Roku.
    Wizyta duszpasterska w naszym domu  rozpoczęła się od zaintonowanej przez anielski chór dziecięcy kolędy „Dzisiaj w Betlejem”, którą wspólnie odśpiewaliśmy. Następnie ks. Józef – dyrektor naszego Oratorium
powitał nas słowami „Pokój temu domowi” życząc, aby stale był wśród nas obecny Chrystus, który przychodząc na świat przyniósł ludziom pokój. Po tym pozdrowieniu odmówiliśmy wspólnie modlitwę o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny oratoryjnej, rozważaliśmy Słowo Boże a następnie przystąpiliśmy do obrzędu błogosławieństwa pomieszczeń naszego domu z pokropieniem wszystkich obecnych wodą święconą. Jak obyczaj każe stary według, ojców naszej wiary,  dzieci przebrane za Trzech Króli, poświęconą kredą napisały na drzwiach inicjały  "K+M+B" i datę roczną. Owe trzy litery nie oznaczają, jak zwykło się uważać, tradycyjnych imion trzech króli, lecz są skrótem od łacińskiego Christus Mansionem Benedicat - Chrystus Mieszkanie Błogosławi. Na zakończenie  każdy otrzymał też pamiątkowy obrazek.

    Całemu spotkaniu towarzyszył radosny śpiew kolęd i pastorałek, entuzjastycznie wykonywanych przez dzieci i młodzież oraz wychowawców. Wizyta duszpasterska miała charakter małej liturgii sprawowanej w domowym sanktuarium.
     Wizytę duszpasterską w naszym domu przeżyliśmy w duchu radości bożonarodzeniowej, w duchu modlitwy, serdecznej rozmowy z duszpasterzami.
    Niech błogosławieństwo kolędowe chroni nasze domy, nasze rodziny i umacnia nas na drodze życia chrześcijańskiego.


 przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin