chmuryl
chmuryp

BAL KARNAWAŁOWYBAL KARNAWAŁOWY


Karnawałowa zabawa, karnawałowy bal.
Kto nie bawi się z nami, temu będzie żal.


Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. A może przede wszystkim dla naszych milusińskich, które bardzo chętnie wcielają się w ulubione postacie bajkowe. Dla naszych dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.


       Kto przebierze się za misia?
    Kto za królewicza?
    A kto z dzielnym Indianinem
      będzie tańczył dzisiaj?

  Biegnie zając za piratem,
   pajac robi miny.
  A królewny rozrzucają
     wstążki, serpentyny.


17.01.2013r. spotkać można było księżniczki w długich powłóczystych balowych sukniach, damy dworu, wróżki, aniołki, motylki, Batmana, Spidermana, Pirata i Kowboja, rycerzy, wojowników, policjantów, Ben 10, piesków Scooby Doo, piratów i wiele innych postaci,
których nie sposób wymienić. Powodem spotkania tych wszystkich bajkowych postaci był BAL zorganizowany dla całej wspólnoty Oratoryjnej. Wychowawcy też nie pozostali w tyle i przebrali się w bajkowe kreacje. Nie zabrakło Pani Zimy w którą wcieliła się Pani Justynka. Pojawiła się też na balu Pani Wiosna, którą była pani Ania. A kim był brat Bartłomiej – strach pomyśleć? A Pan Dawid oczywiście w roli profesjonalnego fotografa. To na jego barkach spoczywało uwiecznienie tego wspaniałego wydarzenia na zdjęciach. W końcu to właśnie czas karnawału słynie z maskarad i zabaw przebierańców!

Nasze Oratorium zmieniło się w tym dniu w magiczny, bajkowy świat, pełen migoczących światełek, baloników, serpentyn oraz masek. W klimacie karnawału przygotowana została też przez dzieci i wychowawców dekoracja holu zapraszająca wszystkich na wspaniały bal.

Bal rozpoczęliśmy wspólnym polonezem dla podkreślenia uroczystego charakteru. Wszystkie pary  charakteryzowała dostojność postawy, można wręcz  powiedzieć rycerskość w stosunku do partnerki i płynność ruchów.

Tańce przeplatane były zabawami przygotowanymi przez wychowawców, którym również udzielił się duch karnawałowego szaleństwa. Oto niektóre z nich: Kaczuchy, Chusteczka, Jadą, jadą misie, Ugi Bugi, Stań ze mną w koło, będzie nam wesoło, Pociąg, Parada postaci bajkowych, Taniec z balonikiem, na gazecie i wiele innych…

Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się  w rytm muzyki i śpiewu Wodzireja, którym był brat Bartłomiej. Podczas trwania zabawy odbyły się różne quizy i konkursy.

Wspólne zabawy, gry i tańce sprawiły dzieciom wiele radości i pozostawiły w ich pamięci niesamowite wrażenia. Wszyscy przebierańcy świetnie się bawili, z radością uczestnicząc w zabawach. Do wspaniałej zabawy przy muzyce chętnie dołączyli licznie zgromadzeni rodzice.
 Sypie, sypie się konfetti,
fruną baloniki.
Słychać śmiechy, słychać brawa
i dźwięki muzyki.

To karnawał jest w Oratorium,
wszyscy się bawimy.
Raz na lewo, raz na prawo
w tańcu zakręcimy.


Na zakończenie balu wybrano Króla i Królową. Królową została  Wiktoria, za piękny strój i aktywne uczestnictwo w zabawie. Królem natomiast został Mateusz. Razem stanowili piękną parę królewską.

Sądząc po minach i zmęczeniu dzieci, zabawa była udana, a wspomnienia na długi czas pozostaną w pamięci. Piękne stroje, dziwne maski, śpiewy, tańce i oklaski. Wszyscy wspaniale się bawili jak należy w karnawale.
 
Szkoda, że następny bal dopiero za rok…


przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin