chmuryl
chmuryp

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, tyle zrozumienia i zwykłej ludzkiej życzliwości dla dużych i małych problemów dzieci.
   
Dziadkowie kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas, na każdy smutek mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie. Dzieci to czują i wiedzą, dlatego wspólnie z księdzem Józefem - dyrektorem Oratorium i wychowawcami zaprosiły Babcie i Dziadków, żeby podziękować im za ich dobro  i wyrazić swoją wielką miłość.
   
Dnia 07. 02. 2013r. Oratorium gościło licznie przybyłych gości. Babcie i Dziadków z okazji Ich Święta oraz rodziców.
   
Dzieci przygotowały dla zaproszonych gości  słuchowisko poświęcone - ks. Bronisławowi Markiewiczowi - Naszemu Patronowi. Mali aktorzy w piękny sposób ukazali życie i nauczanie bł. ks. Bronisława Markiewicza. Życie Wychowawcy i Społecznika oraz Jego miłość do Boga ponad wszystko. Losy kapłana niezłomnego, który bez reszty swoje życie poświęcił pracy wychowawczej dzieci wiejskich, osieroconych, nieugięcie walczącego z nękającymi społeczeństwo nałogami.
   
Dzieci bez tremy recytowały też wierszyki o tym, jak bardzo mocno kochają swoje Babcie i swoich Dziadków oraz  z dziecięcym wdziękiem wręczyły piękne laurki. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi oklaskami.
   
Babcie i Dziadkowie z zachwytem wpatrywali się w swoje pociechy. Duma rozpierała ich serca, że mają tak utalentowane wnuczęta.
   

- T
akie wspólne uroczystości organizowane dla rodziny przez dzieci są bardzo  ważne dla obu stron. W grupie można poczuć pozytywne emocje oraz ogromną radość ze wspólnego przebywania. Dzieci są przeszczęśliwe, bo mogą sprawić swoim ukochanym najbliższym niespodziankę - mówi ks. Józef Gibała, dyrektor placówki.
   
Następnie dzieci zaprosiły gości na słodki poczęstunek, przygotowany wspólnie  z panią gotującą codziennie dla nas pyszne posiłki i nauczycielami.
   
Nie zabrakło też pamiątkowych fotografii. Zaproszeni goście opuszczali salę z uśmiechem na twarzach i serdecznym podziękowaniami za wszystko.

Czas spędzony na wspólnej zabawie minął bardzo szybko. Wszyscy goście byli bardzo wzruszeni, a dzieci cieszyły się, że mogą w tak odświętny sposób wyrazić swoją miłość i szacunek dla Babć i Dziadków. Było to wyjątkowe spotkanie, pełne radości, szczęścia i dumy ze swoich wnuków. Można było zauważyć niejedną łezkę w oku.


"Witaj babciu, witaj dziadku,
Jak się masz? Jak się masz?
Wszyscy Cię kochamy, wszyscy Cię kochamy
Bądź wśród nas, bądź wśród nas"
- jeden z wierszyków recytowanych przez dziec
i


przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin