chmuryl
chmuryp

GALA ZŁOTE KARETY 2012

Z WIZYTĄ W TORUNIU NA UROCZYSTEJ GALI WRĘCZENIA ZŁOTYCH KARET  REDAKCJI „NOWOŚCI”

R
edakcja „Nowości” po raz osiemnasty przyznała swoje prestiżowe statuetki. Złote Karety „Nowości” za sukces roku oraz Kryształowe Serduszka za działalność charytatywną, które trafiły w tym roku do wyjątkowych, wybitnych i utalentowanych osób.


Dnia 15.02. 2013r. w Hotelu Copernicus miało miejsce wręczenie Złotych Karet „Nowości” oraz Kryształowych Serduszek za rok 2012.  Na uroczystą galę plebiscytu „ Nowości” zaproszony został również dyrektor Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Młodzież im. Ks. Bronisława Markiewicza pn. Oratorium „Twój Dom” ks. Józef Gibała.

Redakcyjne jury przyznało siedem Złotych Karet i dwa Kryształowe Serduszka autorom największych osiągnięć w nauce  i edukacji, kulturze, biznesie, sporcie i aktywności obywatelskiej, związanym  z Toruniem i regionem.
   
Obok Laureatów, ich rodzin, zaproszonych gości, Przyjaciół oraz osób nagrodzonych w latach ubiegłych galę swoją obecnością zaszczycili:  Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego  Piotr Całbecki, Wicewojewoda Zbigniew Ostrowski, Prezydentem Miasta Torunia Michał Zaleski, Petrim Karjalainenem  z zarządu firmy Itella (partnera gali) oraz prezes Express Media, wydawcy „Nowości” dr Tomasz Wojciekiewicz.

Dla niewtajemniczonych

K
s. Józef Gibała 19 grudnia 2003r. pełniąc funkcję dyrektora Stowarzyszenia Opieki Nad Dziećmi Opuszczonymi p.n. Oratorium im. bł. Ks. Bronisława Markiewicza w Toruniu otrzymał nagrodę w plebiscycie „ Nowości” Kryształowe Serduszko za pracę charytatywną na rzecz dzieci i młodzieży.

Powiedział wtedy: „Ta nagroda to szczególne wyróżnienie i uznanie dla pracy na rzecz potrzebujących dzieci . Dedykuję ją wszystkim ludziom dobrej woli, którzy mi z całego serca pomagali. Gdyby nie życzliwość JE ks. Biskupa Andrzeja Suskiego, który nazwał nas „placówką wzorcową”, gdyby nie życzliwa pomoc Prezydenta Miasta Torunia p. Michała Zaleskiego, gdyby nie otwarte serca i dłonie naszych darczyńców, gdyby nie zaangażowanie i mrówcza praca nauczycieli, specjalistów, wolontariuszy oraz Przyjaciół nie świętowalibyśmy dzisiaj naszego sukcesu. Tak to jest dla mnie sukces. Dziękuję  też naszym wychowankom bo to od nich nauczyłem się wiele. Dziecięce szczęście, nawet trwające krótką chwilę, warte jest każdego poświęcenia i największego wysiłku…”
   
Ks. Józef od 10 lat zapraszany jest przez Kapitułę „ Nowości” na galę wręczenia prestiżowych nagród i zawsze pomimo licznych obowiązków stara się być obecny. Ks. Józef często z życzliwością i sentymentem wraca pamięcią do swojej pracy w Toruniu.
   
My też byśmy życzyli sobie by praca na rzecz krośnieńskiego Oratorium po latach była tak bliska sercu księdza Józefa jak jest Toruń.
przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin