chmuryl
chmuryp

WIZYTA J.E. Ks. Arcybiskupa Józefa Michalika

WIZYTA
J.E. Ks. Arcybiskupa Józefa Michalika


W dniu 26.02.20013roku z wizytą do Oratorium „Twój Dom” przybył J.E. Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik Metropolita Przemyski, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. W ramach trwającej wizytacji w Parafii  p.w. Świętego Ducha w Krośnie J.E. Ks. Arcybiskup spotkał się z wychowankami, nauczycielami i pracownikami naszej placówki. Dzieci z uśmiechem i pieśnią na ustach „Bądź Pozdrowiony Gościu Nasz” przywitały Czcigodnego Księdza Arcybiskupa. W asyście dzieci i młodzieży J.E. Ks. Arcybiskup przeszedł do kaplicy na wspólną modlitwę.

Następnie dzieci przywitały Dostojnego Gościa słowami:
       
      Jego Ekscelencjo Księże Arcybiskupie!
Dzieci z  Oratorium „ Twój Dom” pragną ofiarować Tobie Złotego Anioła Przyjaźni oraz złożyć życzenia.  Wielu łask Bożych – a to z tej przyczyny.
Że wiele mamy Ci do zawdzięczenia.
Za Twą nieustanną opiekę, uśmiech serdeczny, szlachetność i serce – stokrotne dziękujemy. Za Słowo Boże, które nam głosisz. Za Twą miłość, co jest drogowskazem. Za modlitwę, aby w sercach naszych zawsze gościł Bóg dobroci, Bóg miłości i był światłem naszej drogi…<<<


Po ciepłych słowach powitania J. E. Księdza Arcybiskupa dzieci przedstawiły montaż słowno – muzyczny „Są na świecie Anioły…”. Dzieci pragnęły wyjaśnić za pomocą żywego słowa i ruchu dlaczego w darze ofiarowały Złotego Anioła.

Są na świecie Anioły zielone;
One patrzą na mnie ciekawie
i w pośpiechu płoszą motyle,
kiedy biegam boso po trawie.

Gdy za oknem wciąż pada i pada,
krople deszczu kapią jak łezki,
wtedy leci do mnie z pomocą
prosto z nieba – Anioł niebieski.

A gdy zasnę, Anioły
tańczą taniec wesoły
i na fletach grają do rana;
Moje prośby i smutki,
nawet pacierz za krótki
zostawiają przed tronem Pana.

Gdy na sercu mi ciężko i płaczę,
biały Anioł smutki rozumie
i otula swymi skrzydłami
i pociesza mnie tak, jak umie.

A wesołe Anioły różowe
kiedy piję sok malinowy,
wysyłają do mnie całuski,
sto pomysłów sypią do główki.

Kiedy dziecko jest grzeczne od rana,
złoty Anioł – czy uwierzycie? -
złotym piórem dobre uczynki
zapisuje w białym zeszycie!

Kolorowe Anioły skrzydlate
prosto z nieba niosą nam dary,
bezszelestne i niewidzialne -
ale bez nich świat byłby szary…

A Ty Jego Ekscelencjo Księże Arcybiskupie
ciepłym głosem rozprawiasz,
dłoń podajesz tylko po to by pokazać jak istnieć dalej,
w zamian nie chcąc nic dla siebie,
a nam serduszka biją mocniej
i usta znów się uśmiechają.
Jesteś jak Złoty Anioł nadzieję nam dając.
Niosąc światło. Tam, gdzie Jesteś.
                                    Łaska Pana Naszego, Jego miłość i dobroć, niech będą światłem Twojej drogi.


J.E. Ks. Arcybiskup serdecznie podziękował za życzenia, pięknego Złotego Anioła oraz poznanie różnych kolorów Aniołów. Rozmawiał z dziećmi i wychowawcami.

J. E. Ks. Arcybiskup Józef Michalik zwracając  się do zebranych ze Słowem Bożym, podkreślił, jak ważna w dzisiejszych czasach jest pedagogika i uczenie młodego pokolenia wiary, kultury oraz miłości do ojczyzny, środowiska naturalnego i drugiego człowieka. Zachęcił wychowanków do zdobywania wiedzy i rozwijania umiejętności nie dla stopni, ale dla własnego doskonalenia i stawania się lepszymi ludźmi. Nawiązał do konieczności codziennej modlitwy i uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.

Spotkanie zakończyło się udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa dla całej wspólnoty oratoryjnej oraz odśpiewaniem przez wszystkich zgromadzonych pieśni z życzeniami dla Dostojnego Gościa.

Korzystając z obecności księdza Arcybiskupa w progach Oratorium – ks. Józef serdecznie poprosił o poświęcenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej ufundowanej w darze za otrzymane łaski. Obraz Cudownej Matki Bożej Częstochowskiej został umieszczony w kaplicy tuż przy ołtarzu. Odmówiliśmy wspólnie modlitwę do  Matki Bożej naszej Pani Częstochowskiej, by objęła nas swoją kochającą i Macierzyńską opieką. By broniła młodzież od bezbożnych ścieżek, pomagała dzieciom iść drogą prawdy. Napełniła nasze serca, nasze domy i nasz świat pokojem i miłością, która pochodzi od Jej Syna, którego tak czule obejmuje. Prosimy o, Królowo i Matko, bądź naszą Pocieszycielką i Siłą.
 
Było to niezwykłe wydarzenie w życiu naszej oratoryjnej społeczności. Pozwala dostrzec, że wśród wartości, które wprowadza w życie dziecka i młodego człowieka Oratorium „Twój Dom”, są też wartości chrześcijańskie i patriotyczne. Troska o rozwój, naukę  i wychowanie  dzieci i młodzieży  łączy rodzinę, szkołę, oratorium i parafię.

przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin