chmuryl
chmuryp

Precz zimo zła, my chcemy wiosnę
Płynie marzanna, marcowa panna, za siódmy las, za siódmy las! Mróz pożegnajmy, słońce witajmy, już wiosny czas, już czas!


W naszym Oratorium z dnia na dzień coraz bardziej pachnie WIOSNĄ. Pięknie udekorowane sale, wiosenne kąciki pełne tulipanów i żonkili, w salach gwarno od radosnego śpiewu. Nawet biało-czarno opierzony bocian, przyleciał  i zadomowił się w głównym holu, wesoło długim dziobem klekocąc. Dzieci od razu go pokochały. Chociaż na zewnątrz nadal mamy zimę, w Oratorium zagościło słońce i kolory, czyli wiosna na całego.


21
marca pomimo chłodu panującego jeszcze na dworze, dzieci tradycyjnie pożegnały „Panią Zimę”. Wśród dzieci panowała radosna atmosfera, było gwarno i wesoło. Już dzień wcześniej dzieci pracowicie i z wielkim zaangażowaniem zrobiły Marzannę - zimową pannę z ekologicznych materiałów tj. słomy, drewna, naturalnego materiału.

   O
byczaj topienia marzanny od dawien dawna wyrażał radość z nadchodzącej wiosny, która oznaczała odrodzenie się świata, przyrody, zapowiadała przyszłe plony, a więc dostatek. Natomiast Marzanna to symbol zimy – słomiana kukła o kobiecej postaci, którą palono lub topiono.
 


Z
kolorowymi kwiatami i Marzanną całą wspólnotą oratoryjną wyruszyliśmy na ulice, by powitać najpiękniejszą porę roku, na którą wszyscy czekamy z wielką niecierpliwością, a mianowicie wiosnę. Barwny korowód dzieci, śpiewających wiosenne piosenki okrążył okolicę, by przepędzić panującą  zimę. Dzieci z dumą maszerowały z kolorową zimową panną, grały wesoło i głośno na instrumentach, a wszystko w nadziei, że zima w końcu odejdzie. W drodze powrotnej dzieci chętnie poszukiwały w przyrodzie oznak przywołanej wiosny.W
tym dniu wychowawcy przygotowali wesołe zabawy na holu. Nie zabrakło zagadek, wspólnych tańców i śpiewów.Dzień  był wyjątkowy i sprawił, że na buziach naszych wychowanków zagościł promienny uśmiechZ okazji pierwszego dnia wiosny życzymy WSZYSTKIM:

  pękających pąków, krokusów i przebiśniegów. Topniejących śniegów, ziemi, która zaczyna pachnieć, słońca, które nie tylko świeci, ale wreszcie także grzeje. Niech wiosna otula Was płaszczem kwiatów - niech trwa jak najdłużej...

Pachnącej wiosny w przyrodzie i w życiu.przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin