chmuryl
chmuryp

LEKCJA EKOLOGIILEKCJA EKOLOGII


 SOS - to Ziemia woła ludzi
Jutro tlen już trudniej będzie zbudzić
SOS - ratujmy siebie sami
SOS - do siebie wysyłamy


    Dnia 15-16 kwietnia w naszym Oratorium odbyły się wiosenne porządki wokół Naszego Domu. Wiosną wszystko budzi się do życia, topnieje śnieg  i pierwsze kwiaty z dumą ogłaszają całemu światu i nam, że  nadeszła WIOSNA! Aby otaczająca nas przyroda cieszyła nasze oczy, potrzebna jest interwencja człowieka - a więc NAS.

Wiosna w tym roku  wyszła wprawdzie troszeczkę zaspana, lecz zajrzała we wszystkie zakątki i ogłosiła Spóźnione Wiosenne Porządki!K
ażdy z nas - ten mały i duży, zabrał się do pracy, aby pomóc naszej przyrodzie. Wszyscy dzielnie walczyliśmy z papierami, puszkami, butelkami w myśl hasła – „Góra śmieci, Ziemię szpeci”. Po wspólnych porządkach teren wokół naszego Oratorium wypiękniał i nawet uśmiechnęła się do dzieci zieleniejąca się trawa.
Po wytężonej porządkowej pracy, wychowawcy przygotowali  pogadankę o tematyce: czystość naszego środowiska, właściwa segregacja śmieci oraz dekalog Młodego Miłośnika Przyrody.Brat Bartłomiej zapoznał dzieci z nazwami wiosennych kwiatów, ptaków oraz zwierząt. Zaprosił dzieci do ułożenia puzzli związanych z omawianą tematyką, co pozwoliło na rozwinięcie dziecięcej wyobraźni przestrzennej oraz utrwalenie cech charakterystycznych oraz właściwości wiosennej flory i fauny.
Następnie pani Asia zabrała dzieci na rozpoznawczą wycieczkę po Krośnie w celu odnalezienia  roślinności o której opowiadał brat Bartłomiej.Ach... to był kształcący dzień. Zakończyliśmy go pysznym wiosennym obiadem i podwieczorkiem, po którym nic nie zostało, bo słońce i dobra zabawa na dworze to wielka frajda a zarazem olbrzymi wysiłek w obronie przyrody.


Moja planeta miłości się nie boi
Moja planeta broń rozbroi
Moja planeta zna dobre obyczaje
Moja planeta nam wszystkim dłoń podaje

Tak to prawda
Ziemia była cierpliwa
Ale teraz musi

TERAZ MUSI BYĆ ŻYWA!!!

Dzieci obiecały, że każdego dnia będą dbały o przyrodę i nie pozwolą innym jej zniszczyć.
przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin