chmuryl
chmuryp

ORATORIUM UCZCIŁO ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

ORATORIUM UCZCIŁO
 ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

„Jestem Polakiem, lat niewiele mam,
ale wyznam szczerze, kocham ten mój kraj”    26 kwietnia 2013 r. w Oratorium „Twój Dom” zorganizowano uroczystość z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. We wszystkich grupach wiekowych, w związku ze świętem Konstytucji 3 Maja, odbyły się zajęcia o  patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych. PATRIOTYZM - słowo wielkie - świadczące o naszej narodowej tożsamości, o wartościach dominujących w wychowaniu, w postawach wielu małych, większych i starszych obywateli naszej Ojczyzny. Patriotyzmu, którego tak naprawdę uczymy się przez całe życie, poczynając od lat najmłodszych.

   


    Przykładem takiego właśnie działania było udekorowanie sal dydaktycznych, holu barwami narodowymi – bielą i czerwienią przez dzieci i młodzież wraz z wychowawcami. Wystrój sal spowodował, że zarówno dzieci jak i dorośli odczuli uroczysty nastrój tego święta.
   


 
     Obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się od odśpiewania polskiego hymnu. Następnie odbyła się część artystyczna. Podopieczni recytowali patriotyczne wiersze oraz śpiewali patriotyczne pieśni, m.in. „Witaj majowa jutrzenko”. Kolejnym punktem obchodów święta był konkurs wiedzy p.n. „Piękna nasza Polska cała”. Dzieci wykazały się wiedzą o Polsce a także o swoim regionie. Z dumą i radością przekazywały koleżankom, kolegom i rodzicom swoją wiedzę na temat Konstytucji i swojego kraju.
   
   Ks. Dyrektor Józef Gibała skierował słowa podziękowania w stronę nauczycieli i wychowawców za podjęcie tak ważnej tematyki wśród najmłodszych, kultywowanie narodowych tradycji oraz za trud patriotycznego wychowania.

Cóż to za święto takie radosne,
że całe miasto wiwatuje?
Czy wszystkie dzieci witają wiosnę?
Czy na cześć wiosny tak pokrzykują?
 Nie! To coś ważnego, ku pamięci!
Uchwalenie Konstytucji 3 Maja się święci.
przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin