chmuryl
chmuryp

UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA NA ZAKOŃCZENIE ROKU PRACY W ORATORIUM


UROCZYSTA
MSZA ŚWIĘTA
NA ZAKOŃCZENIE
ROKU PRACY
W ORATORIUM

26.06.2013r. w Oratoryjnej kaplicy odbyła się uroczysta Msza Święta  z okazji zakończenia roku pracy w naszej placówce.

Wszystkie dzieci z Oratorium z zaangażowaniem i przejęciem już od tygodnia, brały udział w przygotowaniach do tej uroczystości. Niektóre wesołe, a inne smutne, że jest to ich ostatnie spotkanie w kaplicy w tym roku szkolnym.Najświętszą Eucharystię w intencji dzieci, wychowawców, darczyńców i Przyjaciół Oratorium sprawował ks. Józef Gibała. W słowie Bożym skierowanym do dzieci powiedział: „Jesteście naszą nadzieją, która zakwita wciąż na nowo. Jesteście przyszłością. Zachęcił dzieci, by trwali mocno w wierze, by ich wiara była mocna i silna również w czasie wakacji, które są chyba najwspanialszym czasem w ciągu całego roku. Myślę, że wszyscy jesteśmy zgodni, co do tego sformułowania:

po pierwsze – bo trwają długo, ponad dwa miesiące!
po drugie – nie trzeba chodzić do szkoły,
po trzecie – czas wakacji, to czas lata, czas radosnego odpoczynku, czas kąpieli w rzece, jeziorze, wodzie...,
po czwarte - wakacje są czasem szeroko otwartych oczu i uszu,
po piąte – dni wakacji, to odwiedziny, wyjazdy, przyjazdy, namioty, wędki, piłki, wędrówki, smaczne lody…,
po szóste – och! Zostawmy to wyliczanie.
Dlatego dzisiaj gromadzicie się w kaplicy na Mszy Świętej, aby Bóg dał Wam wszystkim mądrość przeżywania każdej chwili waszego życia. Pamiętajcie On zawsze jest z wami również w czasie wakacji. Ale dał Wam też wolność, dlatego każde z was, drogie dzieci, odpowiada za siebie. Przecież nie jesteście już maleństwami! Umiecie już czytać, pisać, dodawać, odejmować, mnożyć, dzielić, oceniać  co dobre a co złe, wysyłać SMS-y, surfować w Internecie, nagrywać CD. Skoro tak, to potraficie również mieć dobry kontakt z Tym, który Was do tego uzdalnia – z Bogiem. Pamiętajcie o tym wszystkim czego nauczyliście się we wspólnocie oratoryjnej a przede wszystkim w kaplicy. Wszystkiego najlepszego na czas wakacji.”
Miłym podsumowaniem tego dnia było wręczenie kwiatów z podziękowaniami przez dzieci na ręce naszego dyrektora. Dzieci szczerze dziękowały za trud włożony w ich wychowanie i nieustanne wspieranie w staniu się lepszymi ludźmi. A ks. Józef w podziękowaniu obdarował wszystkie dzieci tym co lubią najbardziej a więc słodkościami.Uroczysta Msza Święta dodała nam mocy i siły na wszystkie nadchodzące wyzwania, których doświadczymy w czasie wakacji. Wierzymy, że razem z Panem Bogiem będziemy bezpieczni i szczęśliwie wrócimy do „Naszego Domu” po wakacjach.
przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin