chmuryl
chmuryp

Dzieci w akcji "Sprzątanie Świata" 2013Prośba

A Ja mam prośbę do dzieci
by nie zostawiały śmieci.
Czy to w górach, czy nad morzem
cały kraj jest naszym DOMEM.
Tu mieszkamy, tu żyjemy
i tu ładnie mieć pragniemy.

                                             

30
września dzieci z naszego Oratorium „Twój Dom” wzięły udział w „Sprzątaniu Świata”. Dzieci zaopatrzone w worki, rękawiczki, raźnym krokiem zabrały się za zbieranie śmieci. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem:

„Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę”
 
Wychowankowie Oratorium „Twój Dom” w Krośnie wiedzą, dlaczego należy sprzątać świat, dlatego ochoczo włączyli się w ogólnopolską akcję 
::  Sprzątanie Świata 2013  ::
Od najmłodszych lat staramy się uczyć zasad dbania o środowisko.   Ukazać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia, takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody. Dlatego  dzieci  z chęcią i radością włączyły się do akcji, by posprzątać naszą Ziemię.  Akcja odbyła się w formie zabawy. Dzieci dowiedziały się, że należy dbać  o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej walorów. Jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, powietrze i woda.


     
W piękne, słoneczne popołudnie dzieci wraz z Paniami wyruszyły w celu „oczyszczenia” terenu naszego domu. Choć trudno w to uwierzyć, w ciągu godzinnego sprzątania zebrano kilka worków śmieci! Celem tej kampanii było nie tylko doraźne usunięcie śmieci z naszego otoczenia, ale przede wszystkim wzrost świadomości i zainspirowanie dzieci i młodzieży do działań zmierzających do poprawy środowiska naturalnego.Trzeba przyznać, że nie jest to lekka i łatwa praca, a jednak na twarzy dzieci gościł uśmiech. Porządkowanie odbywało się w miłych i radosnych nastrojach. Takie akcje są bardzo potrzebne, ponieważ uczą SZACUNKU do PRZYRODY.Choć trudno w to uwierzyć, w ciągu godzinnego sprzątania zebrano kilka worków śmieci!Podsumowaniem całej akcji był śpiew i zabawa  przy piosence "Leśne duszki" Wychowawcy zorganizowali zajęcia   o tematyce ekologicznej.

Każdy z nas, od dziecka jest uważnym obserwatorem i odkrywcą świata przyrody i powinniśmy o nią dbać. Dzieci dowiedziały się jak prawidłowo postępować z odpadami i – co jeszcze ważniejsze - co zrobić, by było ich jak najmniej. Zatem należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej walorów.Pamiętajmy, że Ziemia jest naszym wspólnym DOMEM i powinniśmy o nią dbać wszyscy!przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin