chmuryl
chmuryp

NA SPOTKANIE Z MAŁYM KSIĘCIEMW maleńkiej Róży kochał się

Książę na jednej z wielu gwiazd.
Nie widział przedtem innych róż,
Kiedy w daleki poszedł świat.

Na Ziemi zwątpił w miłość swą,
Tę najpiękniejszą z wszystkich snów,
Bo jak miał w jednej kochać się,
Gdy ujrzał park z tysiącem róż?

Nie wierz swym oczom - szepnął wiatr,
Jeżeli KOCHASZ, SERCEM patrz.

Dnia 23.10.2013r. „Na Spotkanie z Małym Księciem” wspólnota Oratoryjna zaprosiła zacnych Gości, by gorąco podziękować za serce, opiekę oraz okazywane wsparcie duchowe i finansowe. W spotkaniu udział wzięli Zastępca Prezydenta Miasta Krosna p. Bronisław Baran, p. Julita Jaśkiewicz Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Zastępca Naczelnika Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Andrzej Lula,p. Wice Starosta powiatu krośnieńskiego Andrzej Guzik, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Komendant Miejski Policji w Krośnie insp. Adam Pietrzkiewicz, Rzecznik Prasowy Komendy Miejskiej Policji Beata Winiarska, Radne Miasta Krosna Anna Dubiel i Anna Bazan,jak również był obecny przedstawiciel Straży Miejskiej Tadeusz Wierdak oraz wychowawcy i pracownicy Oratorium Twój Dom, lokalne władze samorządowe, osoby duchowne, sponsorzy, rodzice oraz Przyjaciele.


   
Przedstawienie teatralne „Na Spotkanie z Małym Księciem” w wykonaniu dzieci - to opowieść o pewnej podróży małego, zagubionego chłopca przez wielką, nieodgadnioną krainę dorosłych oraz historia  niezwykłej znajomości. Tytułowa rola powierzona została wychowankowi – Brunonowi Jakubowskiemu.
 

 
Któż nie zna „Małego Księcia” i jego ucieczki przed miłością, do której nie dorósł, czyli od pięknej róży, rozkwitłej na jego planecie B-612? Kogo nie wzrusza jego prośba „narysuj mi baranka” i nie fascynują wojaże po równie maleńkich jak jego - planetach i arcyciekawe spotkania z Bankierem, Latarnikiem czy Próżnymi. Kto nie zastanawiał się: czy to dobrze oswoić Lisa, czy może jednak nie. Wiele arcyważnych pytań i wiele odpowiedzi mieściło w sobie przedstawienie teatralne w wykonaniu dzieci.Ta niezwykła opowieść pozwoliła nam Wszystkim na chwilę spojrzeć na świat oczami najmłodszych. Jednocześnie dotykała tak ważnych i uniwersalnych prawd, jak Miłość, Przyjaźń czy Troska o Drugiego Człowieka. Historia jasnowłosego człowieczka z niewielkiej planety przedstawiona przez dzieci to opowieść o poszukiwaniu tego, co w życiu najważniejsze. To przygoda przenosząca nas w świat marzeń i wyobraźni, która uczy patrzeć Sercem. Wszak „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Mały Książę niezmiennie pozostaje symbolem lirycznego, zagubionego chłopca, który próbuje odnaleźć się w świecie dorosłych, jednocześnie nie tracąc z oczu swoich ideałów.C
hoć „Mały Książę” to propozycja głównie dla najmłodszych, ze wzruszeniem obejrzeli przedstawienie również dorośli. Przypomniało nam o tym, że wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, tyle że tylko nieliczni z nich jeszcze o tym pamiętają. Warto było wrócić w magiczną krainę dzieciństwa i zobaczyć świat na nowo wrażliwymi oczami dziecka.  Przypomnieć sobie beztroskie chwile, kiedy byliśmy dziećmi – być może uda nam się dzięki temu jeszcze bardziej zacieśnić więzy przyjaźni. Kolorowy wszechświat pełen oryginalnych postaci, poruszające piosenki oraz magiczna opowieść gwarantowały  doskonałą zabawę wszystkich zaproszonym Gościom.
T
o, że dzieci kochają „Małego Księcia” jest jasne i bezdyskusyjne. Ale za co kochają go dorośli? Uważam, że za prawdy uniwersalne ukryte pod warstwą bajkowej fabuły, za całą tę filozofię przedstawioną w sposób genialnie prosty i zrozumiały. Przede wszystkim zaś za wzruszenia, za nadzieję na lepsze jutro, za duchowe wsparcie.
przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin