chmuryl
chmuryp

TURBOW
dniu 24.10.2013r. w ramach programu „Mali Artyści” realizowanego w naszym Oratorium „Twój Dom”, wybraliśmy się do ArtKina w Krośnie na animację w 3D pt. „TURBO”.
 
W słoneczne, jesienne popołudnie wraz z wychowawcami spacerując ulicami Krosna dotarliśmy do kina. Na miejscu każdy dostał specjalne okulary i z niecierpliwością oczekiwaliśmy na rozpoczęcie seansu.


„T
urbo”
to historia ślimaka, który marzy o zostaniu gwiazdą wyścigów. Zaczyna realizować to pragnienie, gdy w wyniku dziwnego wypadku nabiera super prędkości. Poznaje przyjaciół, dzięki którym uświadamia sobie, że wielki SUKCES nigdy nie jest zasługą jednostki. Daje z siebie wszystko, by zrealizować nie tylko swój cel, ale i marzenia bliskich. Wkłada całe serce w to, by zostać zwycięzcą prestiżowego wyścigu Indy 500.
   


„Turbo” to mały gość z wielkim marzeniem. Ślimacze tempo nie jest dla niego wystarczające – pragnie nabrać prędkości. Trenuje każdego dnia i mierzy swoje osiągnięcia za pomocą linijki (jego rekord to pokonanie metra w siedemnaście minut). „Turbo” marzy tylko o jednym – by stanąć do wyścigu Indy 500.
  


Kiedy go poznajemy, jest wyrzutkiem. Inne ślimaki nie mają dużych aspiracji – pragną tylko zaliczyć kolejny dzień pracy na uprawie pomidorów. Czet – brat Turbo – żyje według zasady „bezpieczeństwo przede wszystkim” i ślimacze tempo bardzo mu odpowiada. Kocha „Turbo”, ale martwi się, że obsesja na punkcie szybkości w końcu doprowadzi do katastrofy...
 

 
„Turbo” rzuca pracę i stawia wszystko na jedną kartę – postanawia zostać sportowcem. Jego przygoda zaczyna się wtedy, gdy spada z wiaduktu na maskę sportowego samochodu, a stamtąd do zaworu wlotowego. Nitro, czyli dopalacz samochodowy, wnika w każdą komórkę jego ciała. Po tym dziwnym wypadku „Turbo” odkrywa, że nabrał niesamowitej szybkości – potrafi się rozpędzić do trzystu kilometrów na godzinę. Nagle zaczyna mknąć po ulicach Los Angeles z prędkością wystrzelonego pocisku. A jednak osiągnięcie sukcesu wymaga pomocy innych. Szczęście uśmiecha się do „Turbo”, gdy razem z Czetem zostają schwytani przez Tito (właścicielka baru z tacos), którego pasją są wyścigi ślimaków.


   
Bohaterowie trafiają do centrum handlowego Starlight Plaza, gdzie poznają Ślimaki Wyścigowe – grupę zawodników, których skorupy przypominają samochody rajdowe. Nie trzeba dodawać, że to grupa ciekawych osobowości... Ekipa szybko zaprzyjaźnia się z „Turbo”. Zaczynają przygodę, podczas której nie tylko spełnią marzenia, ale i odkryją siłę PRZYJAŹNI.Animacja „Turbo” dla młodego widza to wspaniała lekcja pokazująca, że najważniejsze w życiu to spełnianie własnych marzeń, poszukiwanie siebie i szanowanie PRZYJACIÓŁ. Inaczej mówiąc „Nie ma za dużych marzeń i za małych marzących”.Po przyjściu do Oratorium dla każdego dziecka nie zabrakło też słodkiego poczęstunku w postaci pysznych jabłek, bogatych w witaminy i lizaków.Następnie wychowawcy w grupach razem z dziećmi omówili losy głównego bohatera i wymienili swoje poglądy. Po czym dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym na temat obejrzanego filmu „Turbo”.przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin