chmuryl
chmuryp

GRECJA
GRECJA

Baśń grecka pt. „Czary czterech ryb” w czytaniu p. Jana Juszczaka- Starosty Krośnieńskiego zachwyciła dzieci.


14 listopada o godz. 17 nasi wychowankowie kolejny raz spotkali się w ramach programu  „Jak baśniami Europę budować”. Tym razem bajkę przeczytał dzieciom p. Jan Juszczak Starosta Krośnieński.
P
oznawanie Grecji rozpoczęliśmy od wspólnego tańca integracyjnego „Tańczące wyspy” oraz odegrania scenek dramowych dotyczących charakterystycznych zajęć Greków  - Dzieci przedstawiały scenki przygotowane w zespołach: A – „rolnicy”, B – „pasterze”, C – „rybacy”. Zadaniem widzów było odgadnięcie, czym zajmują się osoby przedstawiające scenkę dramową. Następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialna – „Grecja – kraina wysp” – celem poznania symboliki, kultury, krajobrazów, nazw wysp oraz greckiej tradycji. Nie zabrakło także nauki tradycyjnego tańca greckiego „Zorby”.


   
Następnie dzieci serdecznie powitały zaproszonego Gościa  i zaprosiły do przeczytania baśni greckiej pt. „Czary czterech ryb” w oparciu o książkę Joanny Laskowskiej.

Piękny jest bajkowy świat czarów. Piękne są baśnie. Lecz najpiękniejsze jest SERCE, które w sobie DOBROĆ mieści…Myślą wiodącą baśni jest przeświadczenie, że koniecznie trzeba PATRZEĆ, by dostrzec piękno i dobro wokół nas, by podziwiać ludzi i świat nie tylko jeden raz. Trzeba SŁUCHAĆ prawd od wieków głoszonych przez mędrców i tej cichutkiej melodii, co w SERCU naszym gra. Trzeba SZUKAĆ przyjaciół i szczęścia, sił i wytrwałości tego wszystkiego, co daje nam tyle radości. Trzeba PRÓBOWAĆ życia i ze swym losem się zmierzyć, by nie żałować, że czegoś nie udało się przeżyć. Trzeba MARZYĆ, bo marzenia są miłe i tak cudowne, bo dzięki nim życie jest wspaniałe  i pasjonujące.Po lekturze dzieci odpowiadały na zadawane pytania przez Pana Starostę. Następnie poprzez zespołowe działanie plastyczne wykonały obrazy. Własnoręcznie ozdobione rybki „wpuszczały” do „morza” prosząc, by spełniły ich życzenia i marzenia. I nie dzieje się to tylko w bajkach. Bo Marzenia się spełniają tylko mocno, mocno, mocno w nie trzeba wierzyć. Wszystko, co tylko chcemy  może się zdarzyć dziś!.Serdecznie dziękujemy Panu Janowi Juszczak -Staroście Krośnieńskiemu za wspaniałe spotkanie, pełne radości, PRZYJAŹNI oraz  za dodanie nadziei w rozwój zainteresowań, zdolności i uzdolnień tym, którzy potrzebują jej najbardziej.przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin