chmuryl
chmuryp

WŁOCHY
WŁOCHY


W dniu 18.11.2013 r. w ramach program „Jak baśniami Europę budować” odbyły się zajęcia na temat jednego z europejskich krajów – WŁOCH.
Z
ajęcia rozpoczęliśmy od zabawy integrującej „Powitanie”

Witam tych, którzy:
 • lubią podróżować,
 • pływać łódką,
 • lubią spaghetti,
 • jeść pizzę.
Kolejnym punktem zajęć były ćwiczenia:1.    Rozmowa z dziećmi przy kolorowych ilustracjach o osobliwościach Włoch i poznanie:
 • kształtu państwa włoskiego,
 • barw flagi,
 • stolicy,
 • Koloseum,
 • Krzywej Wieży w Pizie,
 • Wenecji – kanały, gondole,
 • sławnego kompozytora G. Verdiego,
2.    Zabawa ruchowa „Pizza”
3.    Zabawa ruchowa do muzyki G. Verdiego
4.    Zabawa manualna „Trzy kolory” - Dzieci otrzymały 4 kontury różnych państw. Dokonali wyboru Włoch i wypełnili kontur barwami występującymi we fladze włoskiej.
5.    Zabawa kołowa „Dwa koła” z powitanie po włosku Buon giorno.
6.    Ćwiczenia oddechowe „Gondola”
7.    Rozmowa na temat tradycyjnych potraw włoskich – spaghetti, pizza.
8.    Zaproszenie dzieci do wykonania „włoskiej pizzy” w zespołach wykorzystując przygotowany różnorodny materiał.
9.    Podsumowanie spotkania. Przypomnienie jaki kraj zwiedzili, jaką postać z bajki spotkali, jak nazywa się stolica Włoch, jak wygląda flaga.Kontynuacją tych zajęć było zaproszenie pani Anny Dubiel - Samorządne Krosno - Przewodniczącej Komisji Kultury, Sportu i Turystyki, Członka Komisji Budżetowo-Finansowej oraz Członka Komisji Gospodarki Komunalnej, Samorządu i Ochrony Środowiska do przeczytania baśni włoskiej pt.  „Trzy siostry”.  


   
Chcemy, by nasi wychowankowie wyrośli na inteligentnych, dobrych i szczęśliwych młodych ludzi mających wiedzę na temat Unii Europejskiej. Sposobem na to jest właśnie czytanie baśni różnych narodowości i poznawanie ich kultury i tradycji. Pani Anna Dubiel opowiedziała w skrócie na czym polega jej praca oraz odpowiedziała na pytania najmłodszych. Pani Ania bardzo szybko nawiązała niezwykle serdeczny kontakt z dziećmi i całe spotkanie przebiegało w atmosferze wręcz rodzinnej.


   
Następnie pani Ania czytała, a dzieci z zainteresowaniem słuchały.     Baśń pt. „Trzy siostry” przeczytana została tak cudownie, że kiedy skończyła się po kilku sekundach milczenia rozległy się gorące brawa.


   
Podczas spotkania panowała serdeczna atmosfera, którą stworzyli wspólnie wychowankowie, nauczyciele i oczywiście zaproszony Gość.Miłość siostrzana i w ogóle miłość rodzeństwa jest takim ciekawym zjawiskiem, gdzie jest miejsce na zaufanie, wierność, ale też i na rywalizację. Jest to miłość piękna, jedyna w swoim rodzaju, od początku do końca WYJĄTKOWA.przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin