chmuryl
chmuryp

NASZE DZIECI Z ORATORIUM ZWIEDZAJĄ CENTRUM DZIEDZICTWA SZKŁA
FASCYNUJĄCY ŚWIAT SZKŁA


D
zień 15 listopada 2013 r. był dla nas dniem spotkania z fascynującym światem szkła. Udaliśmy się bowiem do Centrum Dziedzictwa Szkła. Okazuje się, że jest to pierwsze i jedyne w Polsce interaktywne centrum turystyczno – kulturalne, które przedstawia temat hutnictwa szkła i związanej z nim twórczości. Weszliśmy do środka budynku pięknie ozdobionego wyrobami ze szkła i windą udaliśmy się na poziom minus czwarty.Zobaczyliśmy tam piec do topienia szkła oraz narzędzia, których używa się do jego wyrobu. Pracujący tam panowie szczegółowo pokazali nam sztukę robienia ze szkła figurek – byliśmy świadkami powstawania kolorowej, szklanej ryby - była naprawdę piękna. Dzieci miały także niepowtarzalną okazję osobiście doświadczyć produkcji szkła poprzez samodzielne wybijanie szklanych monet ze znakiem CDS.Kolejnym miejscem naszej wizyty było spotkanie z artystami pracującymi  w warsztacie obróbki i zdobienia szkła zajmującymi się zdobieniem gotowych wyrobów szklanych – grawerowaniem, malowaniem, tworzeniem witraży oraz szklanych figurek. Mogliśmy dokładnie przyjrzeć się procesowi grawerowania napisu na szklanym naczyniu. Oglądaliśmy wszystko z wielką dociekliwością i zachwycaliśmy się wystawami z kolorowymi  wyrobami szklanymi. Ponieważ był to ostatni punkt naszej wizyty serdecznie podziękowaliśmy przewodnikowi, który z dużym zaangażowaniem oprowadził nas po Centrum Dziedzictwa Szkła.Opuściliśmy to przepiękne miejsce z nadzieją, że kiedyś  ponownie tam wrócimy, by cieszyć oczy niepowtarzalną magią szklanych wyrobów.

Niewątpliwie jest to miejsce, które ukazuje długą historię i tradycję wyrobu szkła, która istniała w Krośnie już w latach dwudziestych ubiegłego wieku.

Czas, spędzony w galerii, to moc zabawy, niezapomnianych wrażeń oraz  mnóstwo nowych pomysłów zrodzonych w naszych głowach.Jesteśmy przekonani, że Oratorium „Twój Dom”
zagości w CDS jeszcze nie raz !
przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin