chmuryl
chmuryp

MIKOŁAJKI 2013 BEZPIECZNE DZIECKOMIKOŁAJKI 2013

BEZPIECZNE DZIECKO


9
grudnia 2013 roku w krośnieńskiej komendzie odbyły się MIKOŁAJKI dla dzieci pod hasłem „BEZPIECZNE DZIECKO”. Organizatorem spotkania była Komenda Miejska Policji w Krośnie i Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Krośnie.

   
Dla organizatorów imprezy bezpieczeństwo szkolnych i wycieczkowych przewozów dzieci i młodzieży to priorytetowe tematy.


   
Do akcji włączyła się również Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie, Oratorium „Twój Dom” oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Krośnie.

Głównym celem spotkania była:

  • nauka poprzez zabawę bezpiecznych zachowań.D
zieci zostały powitane przez Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie insp. Adama Pietrzkiewicza i Prezesa Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Krośnie Bogusława Nowaka.   
Następnie obejrzały film z zakresu BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM i wzięły udział w konkursie multimedialnym nawiązującym do treści wyświetlonego filmu. Policjanci na spotkaniu przypominali dzieciom, jak ważne jest noszenie odblasków.


 
W akcję, która przede wszystkim miała sprawić frajdę i przyjemność milusińskim z okazji MIKOŁAJEK, włączyła się Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie. Dyrektor biblioteki Małgorzata Szybiak wraz z pracownikami przygotowała dla dzieci atrakcyjne i twórcze  konkursy plastyczne oraz zabawy ruchowe. Dzieci miały też możliwość zapoznania się z literaturą nawiązującą do bezpieczeństwa na drodze, w domu, podczas wycieczek pieszych i komunikacyjnych na specjalnie przygotowanych stanowiskach czytelniczych.
K
siądz Józef Gibała dyrektor Oratorium „Twój Dom” z całych sił dopingował wychowanków biorących udział w konkursowych zmaganiach. Dzieci otrzymały od Mikołaja z Oratorium ogromne pudła lizaków i cukierków . 
Swój wkład w mikołajkowe spotkanie miał też Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Krośnie. Dzieci ze świetlic środowiskowych działających na terenie Krosna otrzymały mikołajkowe upominki.
    
Był poczęstunek, wspólna zabawa, no i oczywiście upominki.
   


D
zieci z Oratorium otrzymały nagrody w postaci plecaków, zestawów słodyczy, słodkich paczek mikołajkowych oraz odblasków ufundowane przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Krośnie.

 


Ś
miechu i radości było wiele. Na twarzach dzieci widać było wielkie wzruszenie  i zadowolenie. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia. Wszystkie dzieci radośnie podziękowały za świąteczne paczki a przede wszystkim za wspaniałą zabawę mikołajkową połączoną z nauką.
DZIĘKUJEMY, DZIĘKUJEMY, DZIĘKUJEMY!!!
przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin