chmuryl
chmuryp

Kolorowe kanapki

KOLOROWE KANAPECZKI…
Bardzo „pysznym dniem” okazał się wtorek - 11 dzień lutego, bo właśnie na ten dzień zaplanowaliśmy stworzenie smacznych, oryginalnych i niepowtarzalnych kanapek. 

  
Nigdy nie były tak pyszne!

Mimo niesprzyjającej pogody za oknem, w naszym Oratorium zrobiło się kolorowo i wiosennie, szczególnie za sprawą wiosennych kanapek, które dzieci pod bacznym okiem pań wychowawczyń  same przygotowywały.


   
Postanowiły umilić sobie czas wypełniony oczekiwaniem nadejścia wiosny i wykonać kolorowe kanapki. Po odrobieniu zadań domowych i ukończeniu  zabaw przy muzyce przystąpiliśmy z wielkim entuzjazmem do  zaplanowanej pracy, którą były kolorowe, wiosenne w wyglądzie kanapeczki. Dzieci były bardzo zaangażowane oraz samodzielne w swojej pracy. Na kanapkach widniały kwiatki, samoloty, samochodziki. Stworzyły niepowtarzalne kompozycje, które z apetytem zjadły a obecny na zajęciach Miś Łakomczuszek dowiedział się, jakie produkty są zdrowe i należy je jeść. Na twarzach dzieci było widać  zadowolenie z wykonanej pracy.Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe ale i pięknie ozdobione - szczypiorkiem i rzodkiewką… Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapeczki wykonane własnoręcznie - nawet największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.Tymi pysznymi kanapeczkami zostali także poczęstowani rodzice oraz pracownicy Oratorium.


   
O tym jak ważne jest zdrowe odżywianie uczymy wychowanków od pierwszych dni września. Oprócz przeprowadzanych licznych rozmów, pogadanek, spotkań z lekarzami  dzieci uczą się kulturalnie spożywać posiłki, wykonują sałatki warzywne i owocowe oraz inne desery.
przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin