chmuryl
chmuryp

wizyta

W dniu 11 kwietnia 2014 r. na zaproszenie Elżbiety Łukacijewskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego województwo podkarpackie odwiedził Ambasador Tajwanu w Polsce Pan Jack K.C. Vhoang oraz Sekretarz Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajpej Pan Yeh Shin Chu.

Wizytę rozpoczęło oficjalne spotkanie delegacji z Wojewodą Podkarpackim Małgorzatą Chomycz –Śmigielską, w takcie którego Pani Wojewoda przedstawiła zalety gospodarcze, turystyczne i kulturalne naszego województwa.


   
Następnie w biurze poselskim Elżbiety Łukacijewskiej odbyła się konferencja prasowa z udziałem Pana Ambasadora oraz Pana Sekretarza, w trakcie której Poseł Łukacijewska nawiązała do dotychczasowej pomocy jaką otrzymały instytucje oraz organizacje z terenu województwa podkarpackiego ze strony Tajwanu, a mianowicie sprzęt komputerowy, który został przekazany w 2009 roku do Domu Samopomocy w Prałkowcach, Świetlicy przy Klasztorze Ojców Franciszkanów oraz 2 zestawów komputerów dla Bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polańczyku. „Jesteśmy zainteresowani rozszerzeniem współpracy zarówno gospodarczej jak i turystycznej z województwem podkarpackim.W tym celu chcielibyśmy wspólnie z władzami województwa podkarpackiego zorganizować forum gospodarcze w ramach, którego moglibyśmy porozmawiać o możliwościach inwestycyjnych w tym regionie.” – oświadczył na konferencji prasowej Amabasador Tajwanu Pan Jack K.C. Vhoang.


   
Na zakończenie konferencji prasowej nastąpiło oficjalne przekazanie komputera, nagrody wyróżnienia w Konkursie „Kobieta Aktywna” KOBIETY.LIDERKI.OBYWATELKI.


   
Kolejnym etapem wizyty Gości z Tajwanu był Ośrodek Opiekuńczy „Oratorium Twój Dom” w Krośnie, zajmujący się pomocą dla dzieci i młodzieży pochodzących z rodzin niewydolnych wychowawczo, zagrożonych alkoholizmem, wielodzietnych. Cel wizyty Pana Ambasadora w Oratorium to chęć niesienia pomocy dzieciom i młodzieży z rodzin biednych, zagrożonych ubóstwem oraz sieroctwem społecznym między innymi poprzez ufundowanie sprzętu komputerowego.


         
Nie zabrakło też wspólnych zdjęć Przedstawicieli Tajwanu z wychowankami naszego Oratorium. Następnie ks. Józef Gibała wraz z Gośćmi udał się na spotkanie z Prezydentem Miasta Krosna Piotrem Przytockim. Po krótkiej rozmowie w miłej atmosferze Prezydent Miasta zaproponował Panu Ambasadorowi zwiedzenie Centrum Dziedzictwa Szkła w naszym mieście. Następnie Przedstawiciele Tajwanu odwiedzili Muzeum Historyczne w Sanoku, w szczególności Galerię Zdzisława Beksińskiego oraz będą mieli okazję podziwiać piękno Bieszczad.


   
Dziękujemy serdecznie Panu Ambasadorowi Tajwanu w Polsce Pan Jack K.C. Vhoang oraz Pani Elżbiecie Łukacijewskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego województwo podkarpackiego za miłą wizytę oraz dodanie nadziei w rozwój zainteresowań, zdolności i uzdolnień tym, którzy potrzebują jej najbardziej. Dzieciom, które w nas wierzą.
przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin