chmuryl
chmuryp

DZIEŃ MATKI
Dzień Matki jest raz w roku,
Szczęśliwy i pełen uroku.
W tym dniu pragnę złożyć Ci życzenia:
Zdrowia szczęścia i powodzenia.
Za to, że zawsze jesteś przy mym boku
Za to, że wskazujesz drogę mi w mroku
Za to, że dni moje tęcza malujesz
 dziś Mamo z głębi serca Ci dziękuję.W maju, kiedy rozkwitają bzy, a śpiew ptaków przypomina, że jest taki dzień w kalendarzu poświęcony najdroższej nam osobie – DZIEŃ MAMY.
   
MAMA to wielkie słowo, które jest synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego, szczęścia oraz wiary w to co dobre, piękne i szlachetne. Dlatego też  w naszym Oratorium „Twój Dom”,  słowem i piosenką pragnęliśmy wyrazić miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość życiową.


   
Dzień Mamy szczególnie przeżywały dzieci. W  tajemnicy przed mamami przygotowywały prezenty, malowały laurki i robiły kolorowe bukiety z kwiatów.


   
Dzieci wystąpiły przed swoimi rodzicami. Były wierszyki o mamie i tacie, nie zabrakło również okolicznościowych piosenek. Na twarzach wszystkich mam gościł uśmiech i zadowolenie z pociech. Część artystyczną zakończyło wspólne odśpiewanie STO LAT,  złożenie życzeń i wręczenie laurek kochanym MAMUSIOM. Dalsza część uroczystości przebiegła na miłych rozmowach. Atmosfera tej uroczystości była podniosła ale i bardzo radosna, przebiegała w niezwykle rodzinnej i miłej atmosferze.


 
Warto wiedzieć:

Po raz pierwszy Dzień Matki w Polsce obchodzono w 1914 roku w Krakowie, czyli równo 100 lat temu. Dzień  Matki jest świętem międzynarodowym, ale nie przypada w każdym kraju tego samego dnia. 26 maja Dzień Matki jest obchodzony jedynie w Polsce.
przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin