chmuryl
chmuryp

„Lato w mieście- wakacje w Oratorium” Poniedziałek„Lato w mieście- wakacje w Oratorium” skierowane było do dzieci, które pozostały podczas wakacji w mieście. Na nudę nie można było narzekać. Przygotowanych zostało wiele atrakcji. Warsztaty, spotkania tematyczne, gry, zabawy, zajęcia sportowe, zajęcia kulinarne, wodne kąpiele -propozycji i form spędzania wolnego czasu dla dzieci było wiele.

Półkolonia pod hasłem „JESTEŚMY KREATYWNI -Wakacje w Oratorium” trwała od 07.07.2014 r. do 18.07.2014 roku. Zadanie realizowane było w ramach konkursu na realizację zadań publicznych pn. „Zorganizowanie półkolonii w okresie wakacji” ogłoszonego przez Gminę Miasta Krosna. Uczestniczyło w nich 60 dzieci w wieku 4–15 lat.

Dzień I – 07.07.2014r. – PoniedziałekJuż od godziny 8.00 w Oratorium „Twój Dom” zebrały się dzieci, pełne ciekawości, podekscytowania, z niecierpliwością  czekające na rozpoczęcie półkolonii pod hasłem „Jesteśmy Kreatywni”.


Dyrektor placówki – ks. Józef Gibała wraz z wychowawcami serdecznie powitał wszystkie dzieci przybyłe na letnią półkolonię i …życzył, by była ona okazją do uśmiechu, rozwijania zainteresowań poznawczych, do czerpania radości w odkrywaniu nowego poprzez dociekanie i doświadczanie oraz  pełna wrażeń  i miłych spotkań w gronie rówieśników i przyjaciół… Następnie dzieci zostały podzielone na grupy i zapoznane z zasadami oraz Regulaminami obowiązującymi w naszej placówce. Dzieci zostały oprowadzone po budynku, poznały sale wspólnych zabaw, kąciki zaciekawień. Wraz z wychowawcami każda grupa ustaliła swoją nazwę (m.in. „Słoneczka”, „Smoki”).

W pierwszym dniu półkolonie zaczęliśmy od zajęć integracyjnych czyli – gier i zabaw stymulujących zapoznanie się uczestników półkolonii. Dzieciom najwięcej frajdy sprawiły następujące zabawy: „Podaj rękę partnerowi”, „Jeśli jesteś wesoły…”, „Tańcz jak rainmaker”, zabawy z gazetami, „Butelka źródłem dźwięku”Jak to zwykle w lecie bywa, a szczególnie tego dnia, pogoda była piękna, słońce otulało nas swoimi ciepłymi promieniami więc wybraliśmy się na nasz pierwszy, wspólny  spacer do Parku Jordanowskiego. W otoczeniu drzew i pięknej zieleni dzieci z radością  uprzyjemniały czas. Cechą charakterystyczną  grupy zabaw, ćwiczeń przygotowanych przez wychowawców był ruch – biegi, skoki, wyścigi, mocowanie się, zabawy z chustą animacyjną, piknikowanie na kocykach.
      
Po zjedzeniu pysznego obiadu z deserem za sprawą przygotowanych przez wychowawców zajęć przenieśliśmy się w świat eksperymentów z wodą pod nazwą  „Tajemnicze Bąbelki”. Dzieci odpowiadały na pytania. Samodzielnie sprawdzały wkładając otwór strzykawki do wody i dociskały tłok.Obserwowały co się dzieje?
Z otworu do wody wydobywały się bąbelki. Te bąbelki to powietrze, którego nie widać, nie czuć, ale jest ono wszech obecne.  To samo ćwiczenie dzieci wykonały z użyciem słomki do picia. Przez słomkę wpuszczały do wody powietrze i uzyskiwały charakterystyczne bąbelki.

Dlaczego? Powietrze jest lżejsze od wody. Nie rozpuszcza się w wodzie, jest niewidzialne - przezroczyste, bez zapachu i smaku. Ale ono jest. Te bąbelki to nic innego tylko powietrze, a że jest lżejsze od wody, to bąbelki lecą do góry.
Szybko, radośnie i miło minął nam pierwszy dzień półkolonii.przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin