chmuryl
chmuryp

Dzień VIII– 16.07.2014r.- środa

Dzień VIII– 16.07.2014r.- środaW dniu 16.07 2014r. w ramach programu p.n. „Jesteśmy kreatywni”  realizowanego w naszym Oratorium „Twój Dom” w czasie półkolonii  letniej, wybraliśmy się do ArtKina w Krośnie na animację pt. „Gang wiewióra”.
 
W słoneczne, przedpołudnie  spacerując wraz z wychowawcami ulicami Krosna dotarliśmy do kina. Na miejscu każdy dostał specjalne okulary i z niecierpliwością oczekiwaliśmy na rozpoczęcie seansu.

„Gang wiewióra" to ciepła i zabawna opowieść o przyjaźni. Przyjaźni z całym światem rozpoczynająca się od przyjaźni z najbliższym otoczeniem.Scurlya mieszkającego w jednym z wielkomiejskich parków razem z gromadą innych wiewiórek i gryzoni. Tworzą oni w miarę zorganizowaną społeczność dowodzoną przez charyzmatycznego szopa Pieruna. Jednak z powodu nadchodzącej jesieni, wszystkie zwierzęta muszą zadbać o pożywienie, by przetrwać nieuchronnie zbliżające się zimniejsze miesiące. W wyniku pożaru, oczywiście sprowokowanego przez Scurly’ego, całe dotychczasowe zbiory zostają stracone. Wiewiór – tak nazywa się główny bohater – zostaje wypędzony do miasta. Scurly do tej społeczności nie pasuje, przekłada prywatny interes nad wspólny dobrobyt. Takie zachowanie nie może być zaakceptowane przez władczego Pieruna. Wiewiór nie jest jednak sam, bo ciągle towarzyszy mu jego mało rozgarnięty braciszek będący jednak dla fabuły głównie nośnikiem sytuacyjnego humoru.Scurly trafia do miasta i przypadkowo odnajduje sklepik z orzechami – myśli, że dzięki niemu uda mu się z pełnym brzuchem przetrwać w niegościnnej i pełnej podstępnych szczurów metropolii. Cała intryga jeszcze bardziej się komplikuje ponieważ ów sklepik jest tak naprawdę przykrywką dla bandy złodziei, planujących okraść mieszczący się naprzeciwko bank. Dodatkowo nakłada się na to jeszcze ratunkowa misja gryzoni z parku kierowana przez atrakcyjną i samodzielną Sunie i mającego superbohaterskie ambicje szpanera o imieniu Król. Wszystko kręci się wokół dwóch podkopów: z jednej strony wiewiórki kradną orzeszki, a z drugiej przestępcy tą samą metodą starają się przedostać do bankowej rezerwy. Akcja toczy się dwupłaszczyznowo, w obu historiach dochodzi do bardzo zbliżonych sytuacji, konfliktów i problemów.Strona wizualna filmu jest dopracowana i estetycznie interesująca ze strony widza. Widoczna jest dbałość o detale, reżyser w bardzo zręczny i elegancki sposób snuje przed nami opowieść o trudnej ale bardzo pouczającej przyjaźni.

Animacja „Gang wiewióra” dla młodego widza to wspaniała lekcja pokazująca, że najważniejsze w życiu to spełnianie własnych marzeń, poszukiwanie siebie i szanowanie PRZYJACIÓŁ. Inaczej mówiąc …Tak postępujmy z przyjaciółmi, aby nie stali się nieprzyjaciółmi, a z nieprzyjaciółmi tak, żeby jak najprędzej stali się naszymi przyjaciółmi…Czas po obiedzie - to czas pełen atrakcji, gier, konkursów, zabaw sportowych, zajęć na świeżym powietrzu, ćwiczeń rozwijających zainteresowania, uzdolnienia i zdolności dziecięce oraz eksperymentów i doświadczeń w ramach programu „Jestem częścią przyrody – poznaję, badam, doświadczam.” Miejscem dziecięcej zabawy, promiennego uśmiechu a przede wszystkim zadowolenia z dokazywania stał się też plac przed naszym budynkiem. Było SUPER !!!


PAMIĘTAJCIE  

Siedliskiem przyjaźni jest SERCE, ale dochodzimy do niej drogą ZROZUMIENIA.przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin