chmuryl
chmuryp

Dzień X– 18.07.2014r -Piątek

Dzień X– 18.07.2014r -PiątekJuż od godziny 8.00 dzieci przygotowywały się do „Zabawy w Śpiewanie”, wybierały utwory, które będą prezentowały i zapisywały się na listę u p. Ani. Po śniadaniu rozpoczęły się zabiegi związane ze stylizacją wykonawców. Małych Gwiazd karaoke.


Konkurs karaoke poprowadziła pani Ania w specjalnie przygotowanej sali, a w Jury zasiedli wychowawcy: p. Justyna, p. Joasia, p. Agnieszka, p. Ania.

Poprzez śpiew wyrażamy swoje emocje, uczucia, samych siebie. Nieoceniona, wielka przyjemność.  

Pomyślmy? A co w sytuacji, gdy ktoś nie śpiewa poprawnie? Tym  nie musimy się zamartwiać. W tej zabawie chodzi o emocje związane ze śpiewaniem, a nie o znajomość prawidłowej tonacji, czy odpowiedniego rytmu. Czasem im więcej popełnia się błędów, tym radość w grupie większa.Przejęcia było co niemiara, widownia pomagała wykonawcom, wspólnie śpiewając. W repertuarze znalazły się utwory takich wykonawców jak: Majka Jeżowska, Paulla, E. Farna, S. Grzeszczak, Feel oraz dziecięce piosenki jak: „Ogórek, ogórek….”, „Jagódki”, „Ojciec Wirgiliusz”. Uczestnicy świetnie odnaleźli się w swoich rolach, prezentując umiejętności wokalne. Były brawa i nie zabrakło też bisów.


Komisja Sędziowska miała dużo pracy a obrady były bardzo ożywione.Jury wytypowało:


I miejsce
Michał Kubik – Wake, Rattle & Roll
Michał Wojnarowski  - „Jagódki”
Julia Big – „Bal moich lal”
 
II miejsce otrzymały:
Julia Czekańska i Oliwia Wajda w piosence S. Grzeszczak „Małe rzeczy”

III miejsce otrzymały:

Natalia Gałuszka i Martyna Marczak w piosence „My Adasie”Zabawa w śpiewanie  spełniała nie tylko rolę artystyczno-integracyjną, ale promowała piosenkę artystyczną, poetycką oraz dziecięcą.

Komisja oceniająca podziękowała wykonawcom za wysoki poziom artystyczny prezentacji.
Dzieci wzięły też udział w zajęciach edukacyjnych w ramach programu „Jestem częścią przyrody – poznaję, badam, doświadczam.” Próbowały oddzielić wodę od oleju i przyznam, że im to UDAŁO SIĘ. Sprawdzały „co rozpuszcza się  w wodzie, a co nie?”, „który przedmiot tonie a który unosi się”, „Kto się lubi, a kto czubi”. Doskonała lekcja doświadczania świata.Po obiedzie odbyło się uroczyste zakończenie półkolonii letnich p.n. „Jestem Kreatywny”. Wszystko co dobre szybko się kończy. Skończyły się również półkolonie, ale za rok,  znów się RAZEM spotkamy.
Tegoroczne półkolonie w Oratorium „Twój Dom” skierowane był nie tylko do wychowanków Oratorium, ale do wszystkich dzieci z terenu miasta Krosna, które pozostały w domu. Dzieci podczas trwania półkolonii
wspólnie bawiły się, wypoczywały, zwiedzały  i zdobywały wiedzę z różnych dziedzin edukacji.
Program zakładał rozwijanie aktywności poznawczej dziecka przez organizowanie warunków do prowadzenia działań badawczych, rozwijania zainteresowań poznawczych, do czerpania radości  w poznawaniu świata, poprzez dociekanie i doświadczanie. Połączenie ćwiczeń i zabaw było zharmonizowane  w taki sposób by były  one: ciekawe, pobudzały do myślenia, poszukiwania, a przede wszystkim do działania. Rozbudzały ciekawość otaczającego świata, uczyły prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków z doświadczeń i eksperymentów a przede wszystkim by sprawiały radość.
Nie zabrakło też ciepłych słów podziękowania od rodziców i dzieci oraz kolorowych laurek dla ks. Józefa – dyrektora Oratorium oraz wychowawców za opiekę, wychowanie, za miło spędzony czas na poznawaniu otaczającego świata.

Na zakończenie dzieci otrzymały słodkie upominki.


Zakończyliśmy dwutygodniowe półkolonie w Oratorium „Twój Dom” wspólnym zjedzeniem PIZZY. Ale była pyszna. Wszystko zjedliśmy!!!Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Młodzież im. Ks. Bronisława Markiewicza pn. Oratorium „Twój Dom”, serdecznie dziękuje Władzom Gminy Miasta Krosna i Kuratorium Oświaty w Rzeszowie za wsparcie finansowe na realizację zadania p.n. „Jesteśmy  kreatywni” – wakacje w Oratorium w okresie 07.07.2014 r. do 18.07.2014 roku.

Dziękujemy za  liczny udział dzieci we  wszystkich zajęciach, lekcjach edukacyjnych i wydarzeniach kulturalnych w czasie trwania półkolonii oraz  za obdarzenie zaufaniem.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

J. Korczak
przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin