chmuryl
chmuryp

DZIEŃ III – 21.07. 2014r. - poniedziałek

DZIEŃ III – 21.07. 2014r. - poniedziałek
Od samego rana przywitało nas słońce, które otuliło wszystkich swymi gorącymi promieniami. Dzień zapowiadał się wspaniale i pełen był niesamowitych atrakcji na które czekaliśmy z niecierpliwością.


Och, co to był za dzień. Cóż to się dziś nie działo…  Ale po kolei.

Zaraz po śniadaniu, wyruszyliśmy na wspaniałą wyprawę na Gubałówkę.  Wjechaliśmy nowoczesnym wagonikiem - kolejki linowej. Na górnej polanie Gubałówki  zachwyciliśmy się  przepiękną panoramę Tatr i znajdującego się u stóp Gubałówki – Zakopanego. Mieliśmy też wolny czas, w końcu kiedyś trzeba było wydać kieszonkowe i przywieść do domu regionalne pamiątki dla bliskich.Ale to nie wszystko


Ks. Józef, trzymając bilety w ręku dla każdego na  zjeżdżalnię grawitacyjno - wózkową o długości  750m, zrobił nam niespodziankę. Mówił  ... do odważnych, świat należy. Trzeba dotykać i próbować świata… Przejazd wózeczkiem wyposażonym w hamulec po wyprofilowanym torze z licznymi zakrętami dostarczył fascynujących przeżyć nawet tym, którzy się troszeczkę bali. BYŁO FANTASTYCZNIE !!!Kolejnym etapem naszej wyprawy była stacja KL Butorowy Wierch. Dotarliśmy tam drogą asfaltową, mijając liczne domy wybudowane w stylu zakopiańskim, stylową góralską kapliczkę oraz przepiękną florę górską. Zatrzymaliśmy się na polanie, by odpocząć i zregenerować siły smakołykami, które mieliśmy w plecakach. Spacer grzbietem Gubałówki był nie tylko wspaniałym relaksem, ale dał nam  możliwość podziwiania przez cały czas panoramy Tatr.

Dotarliśmy do stacji Butorowy Wierch i nagle diametralnie zmieniła się pogoda. Pani Ania ze swoim ulubieńcem Jackiem już pojechała wyciągiem krzesełkowym. A tu silny wiatr, ciemne chmury na niebie, zaraz zacznie padać. Co tu robić?. Jak przygoda to przygoda – krzyknęły dzieci. Grupę zamykał ks. Józef, który zdążył przyjechać i tak mocno zaczęło padać, że byliśmy przemoczeni do „cna”.
Niestety, pogoda nam nie dopisała – padał deszcz, ale to nie przeszkadzało nam we wspaniałej zabawie.


Po obiedzie Mmmm… Na samo wspomnienie …, spotkaliśmy się z wychowawcami w grupach biorąc aktywny udział w konkursie wiedzy o Polsce z podziałem na grupy wiekowe p.n. „Sówka Mądra Główka”. Każdy z uczestników kolonii mógł wykazać się ogólną wiedzą o kraju w którym mieszka, uczy się i zawiera przyjaźnie oraz umiejętnościami plastycznymi. W czasie konkursu panowała miła atmosfera oparta na zasadzie zdrowej rywalizacji. Kolejnym punktem dnia były zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień p.n. „Kolorowy świat emocji”, gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz wieczorny spacer, ponieważ  w końcu zza chmur wyszło słońce.Górskie powietrze, słońce i piękna górska roślinność sprawiało, że czuliśmy się  cudownie - wspólnie integrując się w zabawie.

przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin