chmuryl
chmuryp

Jesienne dekoracjeJesień to zdecydowanie najpiękniejsza pora roku.

Przychodzi i daje orzeźwienie po męczącym lecie.
Nie ma upałów a są ciepłe przyjemne dni.
Jesień jest cudownie kolorowa.
Tylka ta pora roku tak pięknie pachnie ciepłym deszczem.
Sady, ogrody i lasy są pełne darów przyrody.Jesień nadeszła w swych pięknych kolorach, w ciepłych promieniach słońca no i w deszczu. Na polach w ogrodach i sadach  toczą się jeszcze ostatnie prace gospodarcze.


Nasi wychowankowie przebywający w Świetlicy postanowili też dostojnie  powitać Panią Jesień. Zabrali się do pracy bardzo chętnie, pracowali w grupach i samodzielnie, wykorzystywali swoje własne pomysły na prace plastyczne i elementy dekoracyjne pod czujnym okiem nauczycieli. Wraz z nastaniem jesieni, we wnętrzu naszej Świetlicy, zrobiło się jesiennie i bardzo kolorowo. W wielu miejscach można dostrzec jesienne motywy zdobnicze - liście, żołędzie, kasztany oraz owoce, wycinanki i malowanki.Przyznać musimy, że sam ks. Dyrektor ma duży wkład w projektowaniu dekoracji holu naszej świetlicy. Bowiem wybrał się do gospodarza uprawiającego przepięknych kształtów i kolorów dynie i przywiózł ich mnóstwo, mnóstwo, mnóstwo. Utworzyły malowniczy dywan przepięknie zdobiąc nasz hol w którym króluje strach na wróble bardzo zaprzyjaźniony z dziećmi. 


   
Ks. Józef zapytany przez dzieci z czym kojarzy się Mu JESIEŃ odpowiedział z uśmiechem na twarzy >>> Ze złotymi liśćmi, kasztanami, chryzantemami… a może z pachnącymi jabłkami i gruszkami, delikatną dynią, kabaczkiem, chrupiącą marchewką... oj wiele by tu wymieniać darów jesieni. Zawierają one mnóstwo witamin i minerałów, a w dodatku można wyczarować z nich przepyszne dania i wspaniałe dekoracje<<<

Zabawę mieliśmy rewelacyjną, a przy tym stworzyliśmy piękną ozdobę holu naszego domu oraz sal lekcyjnych.Jedno jest pewne, sezon kolorowych liści i „cudaków” z kasztanów i orzechów można oficjalnie uznać za otwarty!!!


przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin