chmuryl
chmuryp

"Warzywne - Stworki"
W ostatnim tygodniu października odbyły się zajęcia twórczości plastycznej  pod hasłem: „CUDACZKI WARZYWNIACZKI”. Dzieci realizowały na zajęciach blok tematyczny JESIEŃ W OGRODZIE, dotyczący warzyw i owoców oraz innych darów jesieni. Poznawały, uczyły się i utrwalały wiersze i piosenki na temat skarbów jesieni.Jesień jest porą roku, która inspiruje do wykorzystywania jej darów  nie tylko w sposób praktyczny, ale też uruchamia wyobraźnię i pozwala tworzyć różne artystyczne dzieła.
   
Wychowankowie we współpracy z nauczycielami wykorzystali warzywa do stworzenia fantastycznych STWORKÓW. Dzieci przy okazji utrwaliły wiadomości o warzywach i owocach oraz  dowiedziały się jakim są drogocennym źródłem witamin i jakie mają walory smakowe.


   
Dzieci wykazały się pomysłowością podczas tworzenia „Cudaczków-Warzywniaczków”, czyli przestrzennych figurek z wybranych warzyw. Powstały piękne, pomysłowe i estetyczne „dzieła”- ludziki, stworki, kapeluszniki, zwierzaki i mnóstwo innych. Do wykonania ich użyto warzyw, tworzywa przyrodniczego oraz różne materiały plastyczne: koronki, plastelina, kolorowe pinezki, włóczka, zapałki, makaron, cekiny. Dzieci pracowały wytrwale i dały upust swojej wyobraźni, powstały korale dla Mam, szal Pani Jesieni, koniki, różne ludziki, cudaki wielobarwne warzywniczki. Powstałe wytwory udowodniły, że kreatywność naszych dzieci nie ma granic.  Zajęcia sprawiły wszystkim dużo radości. No i...ujawniły się artystyczne zdolności  dzieci.Wszystkie prace można podziwiać na wystawce w holu naszej placówki.
przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin