chmuryl
chmuryp

BIBLIOTECZKA
ZAPRASZAMY !!!Książka jest skarbnicą wiedzy, źródłem nieskończonej wyobraźni, kopalnią pomysłów, sposobem na nudę. Pomaga dzieciom w przekroczeniu bram fantastycznego świata baśni, bajek, legend i poznania bliskiej codzienności. Niekiedy pozwala zapomnieć o smutkach i dziecięcych problemach.                               
   
Z myślą o ułatwieniu wychowankom kontaktu z książką w miesiącu  wrześniu bieżącego roku, rozpoczął działanie Oratoryjny Punkt Wymiany Książek. Punkt ten powstał w ramach realizacji programu p.n. „W Zaczarowanej Krainie – Bajki kluczem do dziecięcej duszy”, dofinansowanego ze środków Wojewody Podkarpackiego. Program został napisany na podstawie baśni, bajek terapeutycznych, opowiadań znanych autorów. Edukacja czytelnicza oparta jest głównie na wykorzystywaniu terapeutycznych wartości literatury w pracy z dziećmi. 
   
Dziecko podczas zajęć w ramach programu uczestniczy w działaniu, przeżywaniu i poznawaniu otaczającego go świata za pomocą bajek terapeutycznych i baśni czytanych przez zaproszonych Gości, wywodzących się z różnych zawodów. Ma to duży wpływ na kształtowanie osobowości dziecka. 
                 
Biblioteczka została utworzona w holu na II piętrze - miejscu dostępnym zarówno dla wychowanków, jak i rodziców. Dzieci uczęszczające do Oratorium mogą wymienić własne książeczki przyniesione z domu na oratoryjne. Wszyscy muszą przestrzegać zasady wymiany: jedna książeczka własna za jedną książeczkę oratoryjną. Do dyspozycji dzieci jest ciekawa literatura dziecięca, albumy z różnych dziedzin nauki, książki religijne, słowniki, lektury szkolne. Ponadto, znajdują się tam kąciki zaciekawień: plastyczny, szachowy oraz z puzzlami. Są tam wygodne poduchy, aby jeszcze bardziej umilić czas na zaznajomienie się z książką. Dzieci bardzo chętnie korzystają z tego kącika, przynoszą swoje książeczki na wymianę, słuchają bajek i muzyki na CD oraz rozmawiają.

Chcemy, aby nasze Oratorium było miejscem:

…przyjaznym dzieciom,
…pełnym interesujących książek,
…gdzie najmłodsi wymieniają się ciekawymi pozycjami czytelniczymi,
…w którym schronienie znajdą zapomniane książki z domowej biblioteczki .przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin