chmuryl
chmuryp

1 listopadaPoczątek listopada to dla wszystkich wierzących czas szczególnej zadumy nad sensem i celem własnego życia. 1 Listopada Dzień Wszystkich Świętych. Dzień refleksji. Dzień zadumy. Nad sensem życia. Nad przemijaniem.  Warto sobie w tym dniu uświadomić, że każdy z nas bez względu na pochodzenie czy stan społeczny powołany jest do świętości i właśnie to dążenie powinno znaleźć się na szczycie naszych pragnień i marzeń.Święto Zmarłych to ważny dzień dla katolików, czas, kiedy odżywają ciepłe wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. W tym dniu zapalamy znicze pamięci na ich grobach – dowód naszej PAMIĘCI i MIŁOŚCI.

I chociaż odeszli wciąż żyją w nas. W naszych sercach i wspomnieniach.

Drugi dzień listopada, czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest doskonałą okazją do zadumy nad naszym dotychczasowym życiem. Warto w tym szczególnym dniu zwolnić na chwilę tempo naszego codziennego życia i przy okazji odwiedzania grobów podczas trwającej oktawy Wszystkich Wiernych Zmarłych odpowiedzieć sobie na pytanie czy nie warto dokonać zmian, aby żyć lepiej, rozważniej, mądrzej i dłużej? Przy okazji tego wspomnienia należy podkreślić, że Kościół w tym dniu swoją modlitwą otacza tylko tych, którzy do Kościoła przynależeli, a nie wszystkich zmarłych jak często można usłyszeć w mediach. To właśnie w tym dniu wierni powinni odwiedzać groby swoich bliskich i wspomnieć o nich w modlitwie.

Odwiedzajmy w miarę możliwości w te listopadowe dni nasze cmentarze, nie zapominając o grobach tych, o których nikt już nie pamięta. I miejmy w pamięci piękną radę śp. ks. Jana Twardowskiego : „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”.


przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin