chmuryl
chmuryp

Mikołajkowo - świąteczne spotkanie
10 grudnia uczniowie klasy III SP w Tarnawie Dolnej pod opieką wychowawcy  - Haliny Krajnik, Katechety Ks. Janusza Łuca i jednej z mam uczestniczyli w spotkaniu mikołajkowo – świątecznym z dziećmi – podopiecznymi Ośrodka Opiekuńczego „Oratorium Twój Dom” prowadzonego przez Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Młodzież im. Ks. Bronisława Markiewicza  w Krośnie.


Podczas spotkania dzieci z klasy III w przedstawiły scenkę „Król i jaskółka”, której motywem przewodnim było DZIELENIE SIĘ DOBROCIĄ Z INNYMI.  Nie były to tylko słowa. Dzieci ofiarowały podopiecznym ośrodka zebrane  w szkolnej zbiórce - zabawki, gry i książeczki w ramach akcji charytatywnej „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Były zabawy integracyjne, zabawy ruchowo- naśladowcze i piosenki, które inicjował Ks. Janusz.  Na pamiątkę świątecznego spotkania uczestnicy przekazali sobie własnoręcznie podpisane baloniki. Miłą niespodzianką był poczęstunek i słodycze dla dzieci z naszej szkoły. Na zakończenie spotkania udaliśmy się do kaplicy, gdzie po krótkiej modlitwie, kleryk Piotr przybliżył nam działalność placówki wsparcia dziennego. 

Wizyta w Oratorium „Twój Dom” na pewno pozostanie na długo w pamięci dzieci i pozytywnie wpłynie na integrację uczniów, wzajemne więzi i relacje  z innymi, głównie przez umiejętność dzielenia się i niesienia pomocy potrzebującym co stanowi założenie realizowanego w szkole projektu „Bezpieczna i przyjazna szkoła”.

DZIĘKUJEMY !!!

przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin