chmuryl
chmuryp

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, fantastyczny czas dla dzieci.  Karnawałowy bal dla  naszych wychowanków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez milusińskich, dostarczającą im wielu przeżyć i wesołej zabawy. Kolorowe stroje, dziwne maski, śpiewy, słodkości oraz tańce i oklaski.

W dniu 27.01.2015r. w Oratorium „Twój Dom” odbył się bal karnawałowy.
           
Tego dnia  już od południa w Oratorium pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki. Chłopcy maszerowali dumnie w mundurach policjantów, strażaków i marynarzy. Każdy w tym dniu mógł być Supermanem, Indianinem, Jednorożcem, Piratką czy Krokodylem… Wyobraźnia dzieci nie miała granic, radość sięgała nieba, a zabawa zapowiadała się wspaniale. Nie sposób zliczyć i wymienić  wszystkich  postaci.Nasze Oratorium w tym dniu wypełniło się  kolorowymi światłami, serpentynami, dźwiękami muzyki i bańkami mydlanymi. W klimacie karnawału przygotowana została też przez dzieci i wychowawców dekoracja sal i holu zapraszająca wszystkich na wspaniały Karnawałowy Bal Przebierańców. Śmiechom, piskom i zachwytom nie było końca.

Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszystkie dzieci z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Wszyscy bawili się znakomicie. Były „tańce – łamańce”, „pociąg”, „kaczuchy”  i „Krasnoludek”. Jednym słowem zabawa na 102!!!. Wielką atrakcją dla dzieci podczas balu były zabawy z kolorowymi balonami i liczne konkursy, w których wszyscy wzięli bardzo chętnie udział. Zabawy, humoru i radości było co niemiara. Na koniec wybrano Króla i Królową balu. Razem stanowili piękną parę królewską.Wszystkie dzieci mogły poczuć się jak król i królowa bo na końcu każde dziecko mogło siąść na tronie królewskim. Na naszym balu emocji, radości i uśmiechów było co nie miara, dlatego też warto organizować dla dzieci takie atrakcje, które z pewnością w przyszłości będą miło wspominać.

Dzieci w przerwie zostały zaproszone na słodką niespodziankę. Następnie wszyscy wrócili na dalszy ciąg tanecznej zabawy.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową.Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w cudownej atmosferze, wypełnionej uśmiechami i wypiekami na twarzy. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

ACH, CÓŻ TO BYŁ ZA BAL…przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin