chmuryl
chmuryp

Półkolonie - dzień pierwszy

Tegoroczne zimowe ferie w Oratorium „Twój Dom” przebiegają pod hasłem „EKOLOGIA – moje hobby”.

Realizacja projektu to okazja do kształtowania postaw proekologicznych, poszerzania wiedzy o środowisku przyrodniczym w atmosferze wspólnej, wesołej zabawy.

Głównym celem programu jest rozwój zainteresowań przyrodniczych (środowiskowych) dzieci, motywowania ich do działania oraz kształtowania postaw i umiejętności badawczych w stosunku do przyrody. Zajęcia w terenie to szczególnie wartościowe ćwiczenie patrzenia, słuchania, mówienia i myślenia. Zbliżają dzieci do natury, pozwalają poznać praktyczną wiedzę, zaspokoić ciekawość, dostarczają emocji i radości.
   

Dzień I – 02.02.2015r. – poniedziałek

DOBRY POCZĄTEK


Od samego rana oratoryjny dom rozbrzmiewał dziecięcym śmiechem  i ulubionymi piosenkami. Trudno się dziwić - ferie zimowe to czas oczekiwany z niecierpliwością przez dzieci. To czas zabawy i odpoczynku połączony z ciekawymi działaniami stymulującymi do myślenia i poszukiwania.W tegorocznych feriach zimowych p.n. „EKOLOGIA – moje hobby” uczestniczy 60 dzieci w godzinach od 7.00 – 16.00 przez 10 dni.

Dyrektor placówki – ks. Józef wraz z wychowawcami serdecznie przywitał wszystkie przybyłe dzieci, życząc niezapomnianych wrażeń podczas białych ferii. Następnie dzieci zostały podzielone na grupy i zapoznane z zasadami obowiązującymi w naszej placówce podczas ferii zimowych.

Pierwszy dzień zimowiska był dniem zabaw integracyjnych - celem wzajemnego poznania się dzieci mających razem  bawić się, coś przeżyć, czegoś doświadczyć lub po prostu spędzić radośnie ze sobą czas. Cechą charakterystyczną  grupy zabaw integracyjnych na powitanie przygotowanych przez wychowawców był ruch. Dlatego, że jest sprzyjającym integracji przynajmniej z dwóch powodów. Jednym jest przywoływanie doświadczeń dzieciństwa, w którym ruch był związany z beztroską zabawą, kontaktami z rówieśnikami. Dzieciom najwięcej frajdy sprawiły następujące zabawy: „Figurki”, „Gra w imiona”, „Uściśnij dłoń”, „Podawanie przedmiotu”, „Ratatatum” oraz  pląsy przy muzyce.

Po zjedzeniu śniadania dzieci wraz z wychowawcami udały się do sal, by przyjąć zaproszenie do wspólnej zabawy  z „Ekoludkiem”. Wzięły udział w cyklu zabaw:”Autoportret", "Styliści" z praktycznym działaniem.

Kolejnym punktem półkolonii było zorganizowane wyjście w grupach z wychowawcami na Halę Sportowo - Widowiskową przy ul. Bursaki 29.W czasie zimowego spaceru dzieci obserwowały przyrodę: zaśnieżone drzewa, ptaki szukające pożywienia. Zadawały pytania …Dlaczego śnieg jest mokry?,… Czy śnieg jest czysty?

Dzieci  wzięły  aktywny udział  w V Halowym Turnieju Piłki Nożnej parafii krośnieńskich im. bł. ks. Bronisława Markiewicza organizowanym przez parafię p.w. św. Ducha.

Celem spotkania było upowszechnianie sportu wśród dzieci szkolnej, aktywne uczestnictwo w parafialnych i między parafialnych imprezach sportowych, stanowiących kontynuację celów i zadań wychowania fizycznego i zdrowotnego oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Przyznać musimy, iż nasza drużyna zdobyła III miejsce w rozgrywkach halowej piłki nożnej. Hurrra, Hurrra!!!

Po wspólnym obiedzie przyszedł czas na gry i swobodne zabawy  według zainteresowań dzieci w salach. Na zakończenie dnia, dzieci wzięły udział w zabawie kończymy zdanie – „Dzisiejsze zajęcia były …".

Przyznać musimy, że pierwszy dzień półkolonii był bardzo udany, bogaty w przeżycia sportowe, a przede wszystkim radosny, ponieważ byliśmy RAZEM.
przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin