chmuryl
chmuryp

Półkolonie dzień czwarty

 Dzień IV – 05.02.2015r. – czwartek

EKOMALARZECzwarty dzień zimowego wypoczynku dzieci i młodzież z naszego Oratorium był bardzo ciekawy.  Były gry i zabawy na powitanie oraz pląsy z kolorowymi balonikami do muzyki - według metody Rudolfa Labana i Betii Strauss.

No i POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ. Kolekcja  została stworzona z materiałów odpadowych. Stroje były mało kosztowne, łatwe w wykonaniu, praktyczne i bardzo oryginalne. Nasze modelki i modele prezentowały modę w rytm muzyki Antonio Vivaldiego w następujących kategoriach: Pani Wiosna, Roboty, Królewna, Rycerze. Mamy nadzieję, że wśród tych niecodziennych, ale jakże atrakcyjnych propozycji, każdy znalazł coś odpowiedniego dla siebie.

Celem spotkania modowego było nie tylko rozwijanie kreatywności i aktywności dzieci, ale również  propagowanie prawidłowych postaw ekologicznych, podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci oraz budzenie szacunku do prac wykonanych przez rówieśników. Podczas wspólnej zabawy wszystkim jego uczestnikom towarzyszył świetny humor oraz radość z wykonanej pracy. Pokaz bardzo spodobał się społeczności oratoryjnej i został nagrodzony gromkimi owacjami. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości i oryginalności!   Było radośnie, serdecznie i ekspresyjnie.Zaraz po śniadaniu, grupa dzieci młodszych wraz z wychowawcami udała się na basen – Zespół Krytych Pływalni. Propozycja zabaw wodnych bardzo ucieszyła uczestników półkolonii. Odmienność środowiska, poczucie swobody i możliwość spontanicznej, nieskrępowanej demonstracji sprawności ruchowej to, to co dzieci lubią najbardziej. Zabawy w wodzie, dostarczyły wiele radości, ale przede wszystkim pozwoliły  dzieciom doskonalić umiejętności pływania. Podczas zabaw czuły się jak rybki w wodzie. Dla dzieci była to świetna zabawa i przygoda!Natomiast grupa dzieci starszych udała się do Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej na cykl gier, zabaw i konkursów związanych z „Akademią Detektywistyczną”.  Dzieci dynamicznie uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną, działaniu plastycznym – portret poszukiwanego oraz odciskaniu swoich odcisków palców.By mieć więcej sił na dalsze przygody, dzieci zjadły pyszny obiad i z niecierpliwością czekały na kolejne niespodzianki. W programie dnia znalazła się również zespołowa ekspresja plastyczna. „Krajobraz zimowy”- to temat przewodni działania z wykorzystaniem takich materiałów jak: pasta do zębów i kłębuszki białej waty. Dzieci wykazały się oryginalnością w działaniu oraz dynamizmem twórczym w  nadawaniu tytułu powstałemu dziełu.

przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin