chmuryl
chmuryp

Półkolonie - dzień piąty

Dzień V – 06.02.2015r. – piątek

EKORZEŹBIARZEDzień piąty zimowiska już za nami. Każdego dnia wita nas nowa warstwa skrzącego się białego puchu. Gwar i dużo pozytywnej energii towarzyszy naszej zimowej półkolonii.

Dzień rozpoczęliśmy pogadanką muzyczną – „Zima” oraz zabawą ruchową  „Schnappi”. Po cyklu zabaw, śmiech uczestników długo niósł się po korytarzach. Następnie wychowawcy zaprosili swoich podopiecznych do wspólnych zabaw - Etiuda pantomimiczna: „Pokaż, co widzisz?”, „Maski”, „Malowanie obrazu” oraz Etiudy teatralnej obrazującej zdarzenie: „Pożar”, lepimy bałwana, przysłowie: „Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka”, „Rozmowa przez telefon”.Dla chętnych uczestników półkolonii czekały w salach przygotowane stanowiska działalności plastycznej – Ceramiczne Figurki. Dzieci uwielbiają zabawy kreatywne.  Przyozdabiały je brokatem, plasteliną, modeliną, wstążeczkami. Każda figurka zwierzątka, gwiazdeczki, kwiatuszka była piękna i jedyna w swoim rodzaju bo wykonana własnoręcznie.

Zaraz po śniadaniu całą społecznością półkolonijną wyruszyliśmy do Kina na film „Wielka Szóstka” - najnowszą komedię twórców „Krainy lodu”, inspirowaną komiksem Marvela o tym samym tytule. Na miejscu każdy dostał specjalne okulary i z niecierpliwością oczekiwaliśmy na rozpoczęcie filmu. Co zapamiętaliśmy z seansu? Otóż -  film opowiadał o przygodach młodego geniusza robotyki, Hiro Hamada, który uczył się korzystać ze swojego nieprzeciętnego umysłu. Pomagał mu w tym jego utalentowany brat Tadashi oraz ich szaleni przyjaciele: uwielbiająca adrenalinę To To Tomago, zawsze miły i uprzejmy Wasabi, maniaczka chemii Honey Lemon i fanboy Fred. Gdy dramatyczny splot wydarzeń rzucił przyjaciół w sam środek niebezpiecznej intrygi na ulicach San Fransokyo, Hiro szukał pomocy u swego najbliższego towarzysza – robota   o imieniu Baymax – i postanawia transformować grupę kumpli w ekipę zaawansowanych technicznie superbohaterów - Wielką Szóstkę.„Wielka Szóstka”  to pełna humoru opowieść o niezwykłej PRZYJAŹNI pomiędzy młodym geniuszem Hiro a jego robotem o wielkiej posturze i wielkim sercu, Baymaxem.

Oglądając film nasuwa się pytanie „Czy nowoczesne technologie i przyjaźń wystarczą, by pokonać tajemniczego przeciwnika”?

Dla młodego widza to wspaniała lekcja pokazująca, że najważniejsze w życiu to spełnianie własnych marzeń, poszukiwanie siebie i szanowanie PRZYJACIÓŁ. Inaczej mówiąc …Tak postępujmy z przyjaciółmi, aby nie stali się nieprzyjaciółmi, a z nieprzyjaciółmi tak, żeby jak najprędzej stali się naszymi przyjaciółmi…

Do Oratorium wróciliśmy na obiad, który zjedliśmy z apetytem. A po obiedzie?  udaliśmy się do kaplicy oratoryjnej na wspólna modlitwę i śpiew. W dziecięcym repertuarze znalazły się piosenki zespołu „Arka Noego”, które mówią w nie¬zwy¬kle pro¬sty i przy¬ja¬zny spo¬sób o rze¬czach naj¬waż¬niej¬szych dla czło¬wieka, rodziny, dla „małych i dużych” -…Taki Ja i taki Ty może świętym być...Dzień zakończyliśmy gamą gier, konkursów, zabaw sportowych, zajęć na świeżym powietrzu, ćwiczeń rozwijających zainteresowania, uzdolnienia i zdolności dziecięce oraz eksperymentów i doświadczeń w ramach programu „EKOLOGIA – moje hobby”.

Dzień pełen był atrakcji i promiennego uśmiechu. Było SUPER !!!

przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin