chmuryl
chmuryp

Półkolonie - dzień dziesiąty

Dzień X – 13.02.2015r. – piątek

EKOMISTRZOWIEJak zwykle rano, wychowawcy sprawdzili obecność. Po raz ostatni. Dlaczego? Z przykrością musimy przyznać, że to ostatni dzień naszych zimowych półkolonii. Szkoda. Tak szybko minęły.

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy zabawami sprawnościowymi na sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 14. Po rozgrzewce, przystąpiliśmy do zawodów sportowych pod hasłem „Zdrowo na sportowo”. Omówiony został przez wychowawców harmonogram konkurencji sportowych  i zasad rywalizacji oraz podział na grupy.

Wśród konkurencji sportowych znalazły się:

skoki w „workach na śmieci”,
rzut woreczkami do obręczy,
rzut piłką lekarską,
transport piłeczki pimponogowej na łyżce


Celem zawodów sportowych było: propagowanie wśród najmłodszych idei sportu, aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu oraz czerpania radości z działań wymagających zespołowej współpracy. Przygotowane konkurencje były dostosowane do potrzeb i możliwości uczestników. Mali sportowcy wykonywali zadania z elementami biegu, rzutu, celowania, skoku itp.Atmosfera była wspaniała. Dzieci bawiły się doskonale. Na ich twarzach gościł uśmiech. Największe emocje były podczas rozgrywek sportowych między drużynami. Podziały na grupy do poszczególnych konkurencji nie przeszkodziły w zawarciu nowych znajomości pomiędzy dziećmi.

Najlepsza drużyna otrzymała puchar z rąk wychowawców, a najlepsi zawodnicy pamiątkowe medale.

Dowodem na to, że zabawa była udana są przedstawione zdjęcia.

Kolejnym punktem dnia było wyjście do
Biblioteki Publicznej na spektakl pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu bibliotecznej, amatorskiej grupy teatralnej „Na dobry początek”. Dzieci obejrzały premierowe przedstawienie w Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej na zakończenie ferii zimowych. Dzieci bardzo żywo reagowały na to co dzieje się na bibliotecznej scenie i z zainteresowaniem śledziły losy tytułowej bohaterki.

Spektakl przygotowała grupa teatralna bibliotekarzy „Na Dobry Początek” w składzie: Czerwony Kapturek - Katarzyna Fal, Babcia - Agnieszka Urbanek, Wilk - Małgorzata Jasiewicz, Matka - Katarzyna Rij, Narrator- Beata Koza.

Dzieci uwielbiają bajki i baśnie. Siła słowa nie tylko czyni historię atrakcyjną, ale pokazuje, jak wiele, czasem sprzecznych uczuć, możemy dzięki nim wyrazić.

Po powrocie z Biblioteki, dzieci rozpoczęły przygotowania do „Zabawy w Śpiewanie”. Wybierały utwory, które prezentowały indywidualnie i zespołowo.

Euforii było co niemiara, widownia pomagała wykonawcom, wspólnie śpiewając.W repertuarze znalazły się utwory takich wykonawców jak: Majka Jeżowska, Paulla, E. Farna, S. Grzeszczak, Feel oraz dziecięce piosenki. Uczestnicy świetnie odnaleźli się w swoich rolach, prezentując umiejętności wokalne. Były brawa i nie zabrakło też bisów.

Poprzez śpiew dzieci wyraziły swoje emocje, uczucia, samych siebie.To nieoceniona, wielka przyjemność.Komisja Sędziowska miała dużo pracy a obrady były bardzo ożywione.

Zabawa w śpiewanie  spełniła nie tylko rolę artystyczno-integracyjną, ale promowała piosenkę artystyczną, poetycką oraz dziecięcą.

Komisja oceniająca podziękowała wykonawcom za wysoki poziom artystyczny wykonanych prezentacji.

Po obiedzie przyszedł czas na uroczyste zakończenie półkolonii zimowej p.n. „EKOLOGIA – moje hobby”. Wszystko co dobre szybko się kończy. Skończyły się również półkolonie, ale za rok, tak myślimy, że znów się RAZEM spotkamy.

Tegoroczne półkolonie w Oratorium „Twój Dom” skierowane był nie tylko do wychowanków Oratorium, ale do wszystkich dzieci z terenu miasta Krosna, które pozostały w domu. Dzieci podczas trwania półkolonii wspólnie bawiły się, wypoczywały, zwiedzały  i zdobywały wiedzę z różnych dziedzin edukacji.

Realizacja projektu p.n. „EKOLOGIA – moje hobby” była okazją do kształtowania postaw proekologicznych, utrwalania, poszerzania wiedzy o środowisku przyrodniczym w atmosferze wspólnej, wesołej zabawy.

Uczestnictwo w poszczególnych blokach tematycznych zapewniło dzieciom  możliwość nie tylko uczenia się poprzez doświadczanie i przeżywanie, ale również   wiarę we własne możliwości, otwartość na otoczenie, śmiałość w działaniu.To działania przeciw wszelkim agresjom, przeciwdziałanie w powstawaniu i rozładowywaniu przemocy w środowisku rówieśniczym dzieci i młodzieży.

Na zakończenie dzieci otrzymały słodkie upominki.

Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Młodzież im. Ks. Bronisława Markiewicza pn. Oratorium „Twój Dom”, serdecznie dziękuje Władzom Gminy Miasta Krosna za wsparcie finansowe na realizację zadania p.n. „EKOLOGIA – moje hobby” – w okresie 02.02.2015 r. do 13.02.2015 roku.

Dziękujemy za  liczny udział dzieci we  wszystkich zajęciach, lekcjach edukacyjnych i wydarzeniach kulturalnych w czasie trwania półkolonii zimowej oraz  za obdarzenie nas zaufaniem.

Wszystkim za wszystko składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

„Każda radość, którą niesiemy, zawsze do nas powróci”
(Raudive)


przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin