chmuryl
chmuryp

Upiększanie
Nadeszła wiosna – nasza ulubiona pora roku!

Wszystko  w przyrodzie kwitnie, roztacza woń i śpiewa stając się inspiracją prac plastycznych i ozdób naszego kochanego Oratorium.
   
Zainspirowani słońcem, fioletem kwitnących bzów, postanowiliśmy upiększyć nasze sale, tak by każdy z nas mógł czuć się w nich wiosennie i  bawić się w miłej i pomyślnej rozwojowi atmosferze.

Warsztaty plastyczne zorganizowane przez panią Anię miały  na celu nie tylko rozwój uzdolnień plastycznych ale także  zdobywanie umiejętności współpracy w grupie, myślenia twórczego, organizacji pracy. Najważniejsze jednak było  – zintegrowanie całej grupy we wspólnym działaniu.

Zajęcia polegały na pomalowaniu dziewięciu wcześniej naszkicowanych obrazów (każdy rozmiaru A3), tworzących po połączeniu jedną całość – co jest symbolem pojedynczych dzieci, które przez wspólną aktywność łączą się w jeden dobrze współdziałający zespół odnoszący sukces.

Ten rodzaj zajęć twórczych zachęcił do aktywności nawet tych wychowanków,  które wcześnie nie przejawiały zaciekawienia działaniem plastycznym. Wprowadził ich w nowy, bogaty świat możliwości i pokazał, że każdy może malować jeśli tylko spróbuje.

Pomimo tego, że techniki działań plastycznych dzieci były różnorodne powstał piękny i harmonijny obraz. Zawisł dumnie w jednej z sal jako symbol wspólnej pracy i połączenia wysiłków wszystkich wychowanków.

Wiosna dostarcza nam wiele ciekawych inspiracji do twórczego działania czego wyrazem  są piękne wytwory dziecięce zachwycające odwiedzających nas Gości.
przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin