chmuryl
chmuryp

Relaksujemy się w naszej "bajkowej krainie"


Dla naszych wychowanków zajęcia w „bajkowej krainie” to doświadczanie świata wszystkimi zmysłami.  Podczas spotkań w Sali zawsze panuje specyficzna atmosfera relaksu i odprężenia, wytworzona za pomocą odpowiedniej muzyki, dźwięków, gry świateł oraz innych bodźców. Zajęcia terapeutyczne miały działanie wielokierunkowym, zmierzały do wykorzystania tkwiącego w wychowankach potencjału rozwojowego.

Celem zajęć było: rozwijanie samodzielności, budowanie wiary we własne siły, eliminowanie przyczyn i przejawów zaburzeń, w tym zaburzeń zachowania, kształtowania umiejętności współdziałania w grupie, usprawnianie zdolności koncentracji.

Najbardziej rozchwytywanym elementem wyposażenia tej „bajkowej krainy” była huśtawka – kojec, podwieszana na jednej linie do sufitu, gdzie można w niej leżeć lub siedzieć, wygodnie jak w „dziupli”, obserwując grę kolorowych świateł lub różnobarwne zmieniające się obrazy olejowe na ścianie przedstawiające np. dżunglę, ogród lub sceny z bajek.

Wychowankowie spokojni i bez negatywnych emocji  po zajęciach wraz z wychowawcami, panią Asią i Agnieszką zagrali w grę zręcznościową „pchełki”, polegającą na wstrzeleniu do miseczki mniejszych krążków przy pomocy większego. Radości było co nie miara.

Zajęcia terapeutyczne, atmosfera relaksu, wytworzona za pomocą pięknej muzyki, interpretacji świateł oraz innych bodźców to, to co dajemy naszym podopiecznym na co dzień.

„Kiedy uśmiecha się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczakprzerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin