chmuryl
chmuryp

Z wizytą w aptece
W poniedziałek 11.05.2015r. tuż po przyjściu ze szkoły wraz z naszymi wychowankami wybraliśmy się na wycieczkę do Apteki przy ulicy Wojska Polskiego. Celem wycieczki było: bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy aptekarza, farmaceuty.

Po dotarciu na miejsce przywitały nas panie farmaceutki, które zaprosiły nas na zaplecze i opowiedziały dzieciom o swojej pracy, pokazały jak dużo leków znajduje się w aptece. Dzieci wśród różnych lekarstw znalazły swoje ulubione witaminki i te lekarstwa, które kiedyś zażywały. Pani farmaceutka wytłumaczyła, co to jest recepta, jak ją można realizować i kto może kupować leki. Dzieci dowiedziały się również, że zostanie farmaceutą to długa i ciężka droga, a praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna.

Dzieci miały okazję obejrzeć różne preparaty lecznicze, kosmetyki i witaminy. Ochoczo słuchały o tym, że przyjmowanie leków i witamin jest ważne do osiągnięcia zdrowia, a podawanie leków to zadanie wyłącznie dla rodziców. Okazało się, też że bez znajomości alfabetu znalezienie danego leku byłoby prawie niemożliwe. Są one bowiem alfabetycznie poukładane w szufladach i dzięki temu bardzo łatwo można odszukać zapisany przez lekarza specyfik. Również bardzo ważna w pracy farmaceuty jest znajomość matematyki, a także posiadanie takich cech, jak: staranność i dokładność. Znamy przecież powiedzenie „aptekarska miara" – najdokładniejsza ze wszystkich, tj. taka, która jest potrzebna do przygotowania leku według dokładnie sporządzonej receptury.

Wycieczka była również okazją do utrwalania: zwrotów grzecznościowych, właściwego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej, poznawania i utrwalania znaków drogowych oraz przestrzegania zasad ruchu drogowego.        

Serdecznie dziękujemy za pouczające i ciekawe spotkanie!

przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin