chmuryl
chmuryp

Kolorowe kanapeczki
19 maja wychowankowie Oratorium „Twój Dom”, podjęli wielkie wyzwanie pod hasłem: „Robimy zdrowe, wiosenne kanapki”.

Celem spotkania było: zachęcenie dzieci do zjadania surowych owoców i warzyw jako źródła witamin, kształtowanie postaw prozdrowotnych, właściwych nawyków higienicznych, doświadczanie wrażeń dotykowych i smakowych, kształtowanie umiejętności społecznych: zgodne funkcjonowanie w zabawie i sytuacjach zadaniowych, stworzenie miłej atmosfery oraz poczucia bezpieczeństwa, rozbudzanie wyobraźni twórczej.

Zajęcia kulinarne wiosną to sama przyjemność! Świeże warzywa: sałata, rzodkiewki i ogórki, pomidory to doskonałe produkty, które świetnie smakują i mają mnóstwo witamin.

Przed przystąpieniem do prac kulinarnych dzieci obowiązkowo umyły rączki i założyły fartuszki. Przypomnieliśmy też zasady zachowania bezpieczeństwa podczas posługiwania się nożem. Po tym jak dzieci dowiedziały się z jakich warzyw będą korzystać aby zrobić wiosenne kanapki przystąpiły do dzieła. Samodzielnie kroiły warzywa, smarowały masło na pieczywie. W momencie, gdy była taka potrzeba nauczyciel służył pomocą. Dzieci bardzo chętnie przygotowywały wiosenne smakołyki i próbowały zdrowych warzyw, które były bardzo smaczne. Po skończonej pracy prezentowały swoje pomysłowe kanapki opowiadając jakie warzywa się na nich znajdują. Następnie przystąpiły do konsumpcji kolorowych, bogatych w witaminy kanapek, które były po prostu pyszne.

O tym jak ważne jest zdrowe odżywianie uczymy wychowanków od pierwszych dni września. Oprócz przeprowadzanych licznych rozmów, pogadanek, spotkań z lekarzami  dzieci uczą się kulturalnie spożywać posiłki, wykonują sałatki warzywne i owocowe oraz inne desery.

przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin