chmuryl
chmuryp

Powietrze przenosi dźwięki

W dniach 4 i 5 maja uczestniczyliśmy z dziećmi biorącymi udział w projekcie „Czyste powietrze wokół Mnie i Ciebie = NAS” w wycieczce, której hasłem przewodnim było: „Powietrze przenosi dźwięki”.
   
Wyruszając z Oratorium dzieci zostały poinformowane, że ich zadaniem będzie „wychwycenie” dźwięków  dochodzących z otoczenia – zarówno tych pochodzących z natury jak i tych wytwarzanych przez człowieka. Nasi podopieczni podeszli do swojej „misji” bardzo ambitnie – przez całą drogę do parku, jak również w nim, a także w drodze powrotnej , bacznie nadstawiali uszu na wszelkie dochodzące odgłosy. Udało im się usłyszeć całe mnóstwo dźwięków – od stukających kobiecych obcasów, przez śpiew ptaków, aż po buczenie wydobywające się ze stacji TRAFO.

Po powrocie do Oratorium dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych. Jako że projekt, w którym biorą udział stanowi promocję zdrowego, a więc ekologicznego stylu życia, nasi  wychowankowie zostali poproszeni o wykonanie instrumentów muzycznych mając do dyspozycji jedynie rolki po papierze toaletowym, kubeczki po jogurtach, ryż i to, co zostało nam z poprzednich zajęć – balony, piórka i rurki do napojów. Zdziwiłby się ten, kto myśli, że to zbyt mało, by cokolwiek z tego stworzyć.Nasze dzieciaki są niezwykle kreatywne – na bazie zaledwie kilku elementów powstały: trójkąty, cymbałki, grzechotki, flety, fujarki, bębenki i trąbki.
   

Po tak owocnie spędzonych zajęciach na twarzach dzieci malował się uśmiech i duma z tego, co udało im się dokonać.przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin