chmuryl
chmuryp

Dzień Mamy
W dniu 26 maja dzieci z Oratorium razem  ze swoimi rodzicami obchodziły Dzień Matki. Wychowankowie wzięli udział w specjalnych zajęciach przygotowanych przez p. Anię.  Miały one na celu: poznanie i  kontynuowanie zwyczajów związanych z „Dniem Matki”, kształtowanie u dzieci postawy szacunku, wdzięczności i miłości w stosunku do swoich mam. Chcieliśmy aby w tym specjalnym dniu nasze Mamy poczuły się wyjątkowe i docenione za ciężki trud naszego wychowania.
 
Zajęcia rozpoczęły się od zagadek słowno-obrazkowych oraz krótkiej historii  opowiedzianej przez wychowawcę, mającej wprowadzić dzieci w temat związany ze świętem naszych kochanych Mam. Następnie wzbogacaliśmy słownictwo poprzez tworzenie w grupach, rodziny wyrazu „MAMA”. Portret mamy to działanie ekspresyjne, w którym dzieci z przejęciem  prezentowały swoje umiejętności wrażliwości plastycznej. A opowiadaniom o  pozytywnych cechach charakteru MAM (czuła, opiekuńcza, wesoła itp.) nie było końca.

Nasze mamy oprócz wychowywania nas i często pracy zawodowej, wykonują wiele czynności w domu, by cała rodzina była syta a dom czysty. Niestety bardzo często nie doceniamy tego poświęcenia, dlatego następne ćwiczenie poświęcone zostało  uświadomieniu dzieciom jak dużo z matczynej miłości, mamy dla nas robią.  Zadaniem dzieci było w formie gry słownej - kalambury pokazać innym czynności, które wykonuje w domu mama (np. pierze, gotuje, szyje, myje okna itp.).

Serca  z kolorowej masy solnej oraz specjalne laurki w kształcie tulipanów  to własnoręcznie wykonane prezenty przez dzieci dla swoich mam, które uroczyście  wręczyły. Na twarzach wszystkich Mam gościł uśmiech  i zadowolenie z pociech.przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin