chmuryl
chmuryp

Półkolonia - dzień pierwszy„Lato w mieście dla ciekawych” skierowane jest do dzieci, które pozostały podczas wakacji w mieście. Na nudę nie będzie można narzekać. Przygotowanych zostało wiele atrakcji: warsztaty, spotkania tematyczne, gry, zabawy, zajęcia sportowe, zajęcia kulinarne, wodne kąpiele - propozycji i form spędzania wolnego czasu dla dzieci będzie wiele.
   

Zajęcia w ramach półkolonii letniej dla dzieci i młodzieży prowadzone będą w konwencji: filmowe poniedziałki, sportowe wtorki,  wycieczkowe środy, kreatywne czwartki, relaksacyjne piątki
   
Głównym celem zorganizowania półkolonii p.n. „Lato w mieście dla ciekawych” jest zapewnienie  dzieciom i młodzieży atrakcyjnego i bezpiecznego wypoczynku oraz możliwość rozwijania zainteresowań w czasie wakacji letnich w miejscu zamieszkania. Program spełnia trzy funkcje: edukacyjno-rozwojową, sportowo-rekreacyjną oraz opiekuńczo-wychowawczą.
   
Dzieci podczas trwania półkolonii będą pod opieką kadry pedagogicznej przez 9 godzin każdego dnia, od poniedziałku do piątku – przez 10 dni, w godzinach od 7.00 do 16.00.
   
Dzieci podczas trwania półkolonii będą wspólnie bawić się, wypoczywać, zwiedzać i zdobywać wiedzę z różnych dziedzin edukacji.

Zadania:

a.    zapewnienie dzieciom pozostającym w mieście w czasie wakacji opieki połączonej z ofertą pożytecznego i atrakcyjnego spędzania czasu wolnego,
b.    organizacja zajęć rozwijających zainteresowania, zdolności twórczych, poznawczych i intelektualnych dzieci i młodzieży,
c.    tworzenie warunków do realizacji zainteresowań dzieci i rozbudzania ciekawości poznawczej otaczającym światem,
d.    organizowanie zajęć budujących więzi z miastem -poszerzenie znajomości naszego regionu,
Dzień I – 06.07.2015r. – poniedziałek

Już od godziny 7.00 w Oratorium „Twój Dom”, zebrały się dzieci z niecierpliwością  czekające na rozpoczęcie półkolonii pod hasłem „LATO W MIEŚCIE DLA CIEKAWYCH”

Dyrektor placówki – ks. Józef Gibała wraz z wychowawcami serdecznie powitał wszystkie dzieci przybyłe na letnią półkolonię i …życzył, by była ona okazją do wesołej zabawy, rozwijania zaciekawień poznawczych do czerpania radości w odkrywaniu otaczającego świata poprzez obserwowanie i doświadczanie… 

Następnie dzieci zostały podzielone na grupy i zapoznane z zasadami oraz Regulaminami obowiązującymi w naszej placówce. Dzieci zostały oprowadzone po budynku, poznały sale wspólnych zabaw, kąciki zaciekawień. Wraz z wychowawcami każda grupa ustaliła swoją nazwę i wykonała wizytówki .

Pierwszy dzień półkolonii rozpoczęliśmy od zajęć integracyjnych czyli – gier i zabaw stymulujących zapoznanie się uczestników lata w mieście przy spokojnej muzyce, łagodnie pobudzającej organizm.

Zaraz po śniadaniu w grupach z wychowawcami wybraliśmy się na nasz pierwszy, wspólny  spacer do Parku Jordanowskiego. Przyznać musimy, że pogoda była piękna, słońce otulało nas swoimi ciepłymi promieniami.  W otoczeniu drzew, śpiewu ptaków i pięknej zieleni dzieci z radością  uprzyjemniały czas. Cechą charakterystyczną  grupy zabaw, ćwiczeń przygotowanych przez wychowawców był ruch – biegi, skoki, wyścigi, mocowanie się, zabawy z wykorzystaniem sprzętu na terenie parku oraz piknikowanie na kocykach.
      
Po zjedzeniu pysznego obiadu z deserem za sprawą przygotowanych przez wychowawców zabaw ruchowo-naśladowczych typu: „Aktorzy”, „Nieme kino”,  zagadek mimiczno – ruchowych, wspólnego tworzenia  innego pozytywnego i negatywnego  zakończenia do obejrzanego  filmu przenieśliśmy się w świat sztuki filmowej.

Nie zabrakło też „teatru cieni” przy muzyce, zabaw percepcyjnych typu: „Tropienie dzwoneczka” w grupach,  stymulacji kolorami w Sali Doświadczania Świata, działania plastycznego oraz swobodnych zabaw  według potrzeb i zainteresowań dzieci na terenie ogrodu oratorium.


MIŁO, RADOŚNIE I SZYBKO MINĄŁ NAM PIERWSZY DZIEŃ PÓŁKOLONII !!!przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin