chmuryl
chmuryp

Półkolonia - dzień drugi









Dzień II – 07.07.2015r. – wtorek

Swobodne zabawy w kącikach zaciekawień, śpiew, taniec, działanie plastyczne i konstrukcyjne, improwizacja kierowana „Poruszamy się jak...”, zabawy zmniejszające napięcie psychofizyczne „Olbrzym Rumszumszum”, kąpiele wodne. Taki był drugi dzień półkolonii w Oratorium „Twój Dom” pod hasłem „Lato w mieście dla ciekawych”.

Pogoda sprzyjała kąpielom słonecznym więc zaraz po śniadaniu, udaliśmy się na otwarty basen Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji –  przy ul. Bursaki. Na basenie dzieci miały wiele możliwości do wspólnych zabaw, będących jednocześnie świetną gimnastyką rozwijającą wszystkie grupy mięśniowe. Starsi wybierali kąpiele w dużym basenie a młodsi pluskali się w 2 brodzikach ze zjeżdżalnią. Dużym zainteresowaniem ze strony dzieci cieszył się plac zabaw pełen ciepłego piasku, jak na prawdziwej plaży. Natomiast dziewczęta preferowały bierny wypoczynek i wolały  się poopalać, jak to dziewczyny- lubią brąz.  Nie zabrakło też wspinania się po drabinkach, kręcenia na karuzeli, wyścigów oraz siłowanek.

A ks. Józef wraz z wychowawcami, pomyślał o wszystkim. A to, żeby nie zabrakło nam odżywczych soczków do picia, a to, żeby trochę ochłody w ten upalny dzień, przyniósł nam wakacyjny przysmak - zimne i orzeźwiające lody.

Cztery godziny wspólnej zabawy na bezpiecznym i dostosowanym do oczekiwań i potrzeb odkrytym basenie to doskonały trening współpracy, kreatywności,no i współzawodnictwa. Dzieci uwielbiają  pluskać się  w basenie a  chłodna woda była  ukojeniem w upalny dzień.

Wróciliśmy do Oratorium na obiad, zrelaksowani i zadowoleni z dnia  wypełnionego atrakcjami i dobrym humorem.






przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin