chmuryl
chmuryp

Półkolonia - dzień trzeci
Dzień III – 08.07.2015r. – środa

Trzeci dzień półkolonii w Oratorium „Twój Dom” rozpoczęliśmy od radosnego powitania się, zabaw w grupach typu: „Fotograf i jego obraz”, „Blisko i daleko”, „Gorący przedmiot”, zabaw konstrukcyjnych – składamy samoloty, tworzymy budowle przestrzenne z wykorzystaniem plastikowych słomek, orgiami kołowego itp.

Dzisiejsza pogoda zdecydowanie  sprzyjała wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Piękno  dnia płynęło  na  chmurach po  błękicie  nieba, zachwycało śpiewem ptaków i pięknem kwiatów w kształcie doskonałym. I te promienie słońca harmonią  świateł ogrzewające wszystko dookoła. I co tu robić? - wybrać się na wycieczkę czy odpoczywać w słońcu. Dzieci zgodnie dokonały wyboru PLAŻOWANIE, PLAŻOWANIE i jeszcze raz PLAŻOWANIE.

A więc zaraz po śniadaniu wyposażeni w koce, piłki plażowe, wiaderka z łopatki i foremkami  wyruszyliśmy na plaże znajdującą się w samym centrum miasta. Dzieci budowały z piasku, który jest niezwykle plastycznym materiałem: zamki, stawiały babki, kopały doły, odciskały stopy. Ogromna ilość miękkiego, jasnego piasku dała dzieciom niemal nieograniczone możliwości. Dzieci tworzyły niezwykłe kształty, mniejsze i większe, proste i niezwykle skomplikowane. Wyobraźnia dziecięca nie znała granic! Bawiły się wielką kolorową piłką, grały w piłkę siatkową, paletki.  Innym ciekawym pomysłem na zabawę był „spacer pingwina”. Odbył się również turniej piłki plażowej. Rywalizacja była bardzo zacięta, dzieci dobrze się bawiły.  Na twarzach półkolonistów widać było radość i zadowolenie ze wspólnych zabaw w miękkim, ciepłym piasku.

W tym samym czasie najmłodsza grupa dzieci wraz z panią Justyną i klerykiem Piotrem uczestniczyła  w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez pracowników  Biblioteki Pedagogicznej w Krośnie. Wszyscy spotkaliśmy  się z ciepłym i życzliwym powitaniem. Miło spędziliśmy czas przebywając w bardzo ciekawym miejscu, które nazywało się CZYTELNIA MULTIMEDIALNA. Dzieci  z  radością zapoznały się z  „magicznym” dla nich miejscem.  Pan pracujący w bibliotece zaprosił dzieci do zajęcia stanowisk przy komputerach i  tak rozpoczęła się przygoda z nauką E-learning, czyli wygodną, atrakcyjną i skuteczną formą edukacji za pośrednictwem Internetu. Pracownicy biblioteki przedstawili dzieciom bogatą ofertę kursów –learning „Dziecko w Sieci” przygotowanych przez Fundację Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacja Orange i zaprosili do aktywnego w nich uczestnictwa.

Dzieci z zaciekawieniem wzięły udział  w kursie dla uczniów z klas I-III. Kurs składał się z 8  modułów, podejmujących następujące zagadnienia: wstęp do kursu, Internet, udostępnienie danych osobowych, znajomości w Sieci, niebezpieczne treści, zasady kulturalnego korzystania z usług dostępnych w Internecie, uzależnienie od Internetu, wirusy. Uczestnicy półkolonii bardzo chętnie uczestniczyli w kursie. Dowiedzieli się jakie niebezpieczeństwa kryje Internet oraz jak powinno się z niego bezpiecznie korzystać. Po krótkiej przerwie i pogadance dzieci zostały zaproszone do obejrzenia filmu pt. „Magiczne drzewo”. Dzieciom bardzo spodobała  się wakacyjna przygoda   komputerem w bibliotece. Utwierdziły się w przekonaniu, że w miejscu takim jak biblioteka,  wcale nie musi być nudno. Wręcz przeciwnie można świetnie bawić się oraz sympatycznie spędzić czas zdobywając wiedzę z różnych dziedzin życia.

Kolejny dzień półkolonii letniej minął nam na wspólnej zabawie, relaksie i doświadczaniu świata.


przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin