chmuryl
chmuryp

Półkolonia - dzień piąty

Dzień piąty półkolonii już za nami. Każdego dnia wita nas piękna słoneczna pogoda.Drzewa są strzeliste, różne kształty mają, różnorodnością zieleni oczy nasze nasycają. Dzikie kwiaty tuż przy ziemi, czarują nas swoim pięknem, choć nazw ich nie znamy.Gwar  i dużo pozytywnej energii towarzyszy naszej wakacyjnej półkolonii.

Dzień rozpoczęliśmy swobodnymi zabawami w grupach według zainteresowań i potrzeb półkolonistów oraz obfitym śniadaniem. 

Zaraz po śniadaniu miał być relaks. Odpoczynek. Nie ma mowy mówi ks. Józef …możemy wypoczywać zwiedzając i zdobywając wiedzę poprzez doświadczanie tego co nas otacza. I zaprosił nas wraz z wychowawcami do Muzeum Podkarpackiego popularnie nazywanego też muzeum lamp naftowych. Zawędrowaliśmy  na teren starego miasta przy ul. Piłsudskiego 16, gdzie w zabytkowym budynku dawnego Pałacu Biskupiego mieści się Muzeum. Dowiedzieliśmy się, że Muzeum posiada różnorodne działy: archeologiczny, historyczny, artystyczny, historii oświetlenia, historii szkła i przemysłu szklarskiego, oświatowo-promocyjny, administracyjno-gospodarczy, finansowo-księgowy, biblioteka

Zwiedziliśmy wraz z przewodnikiem wyjątkowe ekspozycje wystaw stałych i czasowych w zabytkowych wnętrzach Pałacu. Muzeum chroniąc polską tradycję i dbając o edukację patriotyczną, gromadzi i udostępnia dobra kultury związane z historią regionalną, ale również i unikalne na skalę europejską zbiory.  Dziękujemy za przybliżenie nam historii Podkarpacia, archeologii, sztuki i wiele innych atrakcyjnych tematów związanych z naszym regionem.

Dzień zakończyliśmy gamą gier, konkursów, zabaw sportowych, zajęć na świeżym powietrzu, ćwiczeń rozwijających zainteresowania, uzdolnienia i zdolności dziecięce oraz modlitwą w naszej oratoryjnej kaplicy.Piątkowy dzień wakacyjnych półkolonii był dniem zabaw, dziecięcej radości, doświadczania świata a przede wszystkim dniem spędzonym razem.


przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin