chmuryl
chmuryp

Półkolonia - dzień dziewiątyDzień IX – 16.07.2015r. – czwartek

Przedostatni dzień półkolonii letniej, powitał nas słońcem. Już od rana w naszym Oratorium rozbrzmiewała muzyka i dziecięcy śpiew. „Gdzie słyszysz śpiew, tam wchodź, tam dobre serca mają”. Muzyka, pieśń towarzyszą nam stale, otwierają nasze serca na wrażliwość i zapewniają dobrą zabawę, pomimo czasem złego humorku. Staramy się, aby muzyka  zajmowała  właściwe miejsce w wychowaniu estetycznym dzieci i młodzieży.Nie zabrakło też wesołych zabaw paluszkowych z wykorzystaniem wiersza „Rodzinka”, „Nasze dłonie”, „Lustro i cień”. Zabaw twórczych z gazetami przy muzyce Czajkowskiego - celem  rozwijania  kreatywności i dynamizmu twórczego dzieci.Do śniadania zajęcia przebiegały w formie radosnej, spontanicznej zabawy z muzyką i tańcem.

Aktywność fizyczna, zwłaszcza w miejscu do tego przystosowanym, na świeżym powietrzu w pięknym otoczeniu i w gronie rówieśników, należy do ulubionych zajęć naszych dzieci.

Zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy w grupach z wychowawcami do Parku Jordanowskiego,  który stał się miejscem dziecięcej radości, uśmiechu i zadowolenia z zabawy. Dzieci trenowały nie tylko swoje ciało, ale również umiejętności społeczne: ucząc się stać w kolejce do zjeżdżalni, wymieniać się foremkami czy wspólnie wprawiać w ruch karuzelę. To trening współpracy, kreatywności, no i współzawodnictwa. Wspólna zabawa z rówieśnikami na placu wyposażonym w atrakcyjne sprzęty, sprawiła półkolonistom wiele radości, ale co jest niezwykle istotne, przyczyniła się również do ich rozwoju fizycznego.

Nic ich nie powstrzymało przed spontaniczną zabawą na placu zabaw, gdzie mogli wspinać się na drabinki czy kręcić na karuzeli. Stworzony specjalnie dla dzieci, bezpieczny oraz dostosowany do oczekiwań i potrzeb, plac zabaw służył rozwojowi zarówno fizycznemu, jak i psychicznemu wypoczywających w mieście półkolonistów. Oczywiście nie zabrakło też lodów, które tak uwielbiamy.

Na obiad wróciliśmy do Oratorium, który zjedliśmy z apetytem. A po obiedzie wychowawcy przygotowali dla nas cykl gier i zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Celem rozładowania energii wewnętrznej, nauki współdziałania w grupie, świadomego przeżywani zwycięstw i godnego przyjmowania porażek. Były: ściganki, pajace, paczki, „głowa, kolana, ręce”, żółwiki, żabki no i oczywiście turniej gry w piłkę nożną. Najwięcej frajdy sprawiła dzieciom zabawa slalom oraz gry zręcznościowe. Dzieci kochają zabawy na powietrzu z rówieśnikami. To najlepsza kuracja na wzmocnienie tężyzny i odporności.

Szybko, radośnie i miło minął nam przedostatni dzień półkolonii.


przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin