chmuryl
chmuryp

Półkolonia - dzień dziesiąty
Dzień X – 17.07.2015r. – piątek

Jak zwykle rano, wychowawcy sprawdzili obecność, po raz ostatni. Dlaczego? Z przykrością musimy przyznać, że to ostatni dzień naszych letnich półkolonii. Szkoda. Tak szybko minęły.

W ostatnim dniu letnich półkolonii, po bloku wspólnych zabaw muzyczno – ruchowych, zajęciach edukacyjnych oraz śniadaniu, dwie grupy półkolonistów przygotowały: pierwszy pokaz talentów w ramach konkursu  „Mam Talent” oraz Festyn i zaprosiły swoich kolegów i koleżanki z dwóch młodszych grup do aktywnego udziału i wspólnej zabawy.

Grupa p. Ani wykazała się dużym zaangażowaniem i pomysłowością w przygotowaniu konkursu  „Mam Talent”, który miał na celu odkrywanie, promocję i wspieranie uzdolnień naszych półkolonistów. W czasie występów  nie zabrakło popisów wokalnych, pokazów tanecznych, gry na instrumentach. Emocji było co niemiara, a młodzi artyści stremowani podtrzymywani byli na duchu przez oratoryjną publiczność. W konkursie wzięło udział 7 uczestników. Jury wyłoniono najlepszych z najlepszych.

I miejsce zajął Mikołaj Gębora w tańcu Hip hop

II miejsce zajął Mateusz Kopcza – gra na gitarze

III miejsce zajęła Maria Hedesz w utworze Ed Sheeran – J See Fire

W czasie pokazów czuło się atmosferę kulturalnego współzawodnictwa oraz radość płynącą ze śpiewu, tańca i gry na instrumentach. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a nagrodzonym uczniom gratulujemy odwagi i talentu !!!! Mamy nadzieję, że konkurs „Mam Talent” stanie się w naszym Oratorium tradycją i znów będziemy mogli podziwiać oratoryjnych  artystów.

Natomiast grupa p. Asi przygotowała FESTYN, na którym nie zabrakło: malowania twarzy, wróżki przepowiadającej przyszłość z kuli i kostki, pokazów wokalnych w utworach „Laleczka z saskiej porcelany” oraz „Kaczka dziwaczka” improwizowanej ruchem, turnieju szermierki, punktu wymiany książeczki, prelekcji wygłoszonej przez Karola na temat „Cudowny świat dinozaurów”. Można było otrzymać własnoręcznie wykonane przez Borysa – uczestnika półkolonii modne bransoletki i pachnąca papeterię.

BYŁO GWARNO, RADOŚNIE I KOLOROWO !!!

Po obiedzie odbyło się uroczyste zakończenie półkolonii letnich p.n. „Lato w mieście dla ciekawych”. Były lody, łakocie, pamiątkowe zdjęcia grup z wychowawcami.No i niespodzianka, którą przygotował ks. Józef – dyrektor Oratorium – kupon na bezpłatną przejażdżkę konną ufundowaną przez Stajnię Fanaberia w Krośnie.     

Następnie wspólnie zebraliśmy się w oratoryjnej kaplicy, by podziękować Panu Bogu za każdy dzień naszych wakacyjnych przygód.

Wszystko co dobre szybko się kończy. Skończyły się również półkolonie, ale za rok,  znów się RAZEM spotkamy.

Tegoroczne półkolonie w Oratorium „Twój Dom” skierowane był nie tylko do wychowanków Oratorium, ale do wszystkich dzieci z terenu miasta Krosna, które pozostały w domu. Dzieci podczas trwania półkolonii wspólnie bawiły się, wypoczywały, zwiedzały  i zdobywały wiedzę z różnych dziedzin edukacji.

Dzieci rozwijały aktywność poznawczą, czerpały radość w poznawaniu świata, poprzez dociekanie i doświadczanie. Wzięły udział w ćwiczeniach i zabawach, które były zharmonizowane  w taki sposób by były: ciekawe, pobudzały do myślenia, poszukiwania, a przede wszystkim do działania. Rozbudzały ciekawość otaczającego świata, uczyły prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków z doświadczeń  a przede wszystkim by sprawiały radość.

Nie zabrakło też ciepłych słów podziękowania od rodziców i dzieci oraz kolorowych laurek i kwiatów dla ks. Józefa – dyrektora Oratorium oraz wychowawców za opiekę, wychowanie, za miło spędzony czas na poznawaniu otaczającego świata.

Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Młodzież im. Ks. Bronisława Markiewicza pn. Oratorium „Twój Dom”, serdecznie dziękuje Władzom Gminy Miasta Krosna za wsparcie finansowe na realizację zadania p.n. „Lato w mieście dla ciekawych” – półkolonia w okresie 06.07.2015 r. do 17.07.2015 roku.

„Wychowanie dzieci jest sprawą serca
Ten, kto wie, że jest kochany sam też kocha”
Bł. ks. Bronisław Markiewicz

przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin