chmuryl
chmuryp

Kolonia - dzień IStowarzyszenie Troski o Dzieci i Młodzież p.n. Oratorium „Twój Dom” zorganizowało kolonię letnią w terminie od 19.07-25.07.2015 roku dla 36 dzieci i młodzieży w miejscowości Gołoborze – Rudki w Centrum Wypoczynku i Sportu „Gołoborze” położonym w sercu Gór Świętokrzyskich.


Dzień I - 19.07.2015 r. - niedzielaCentrum Wypoczynku i Sportu „Gołoborze w sercu Gór Świętokrzyskich

Tu mieszkaliśmy, wypoczywaliśmy oraz wspólnie spędzaliśmy wakacyjny czas.

19 lipca 2015 roku o godzinie 8 rano, plac przed Oratorium „Twój Dom”, powoli zapełniał się rodzicami wraz ze swoimi pociechami. Zrobiło się gwarno, wesoło no i tłocznie od pokaźnych bagaży. Słychać było rozmowy przejętych rodziców, radość dzieci umawiających się kto z kim usiądzie w autokarze, kto z kim zamieszka w pokoju. Ks. Józef Gibała, dyrektora Oratorium „Twój Dom” wyczytał nazwiska kolonistów i zaprosił rodziców wraz z dziećmi do kaplicy oratoryjnej na Mszę Święta. Chcieliśmy rozpocząć naszą wakacyjną przygodę razem z Panem Bogiem, prosząc o opiekę, szczęśliwe i bezpieczne przeżycie wakacji, by były piękną i pełną niezapomnianych wspomnień przygodą.  Ks. Józef zachęcał - „O to was dzisiaj też bardzo proszę, żeby czas wakacji to był taki czas, kiedy zawsze powierzamy swoje życie, swoją zabawę, wszystko co będziemy robić Panu Bogu. Bardzo pięknie jest i dobrze kiedy każdą czynność w naszym życiu rozpoczynamy od modlitwy.” Dla wielu z nas wakacje to także czas urlopów, wyjazdów, odpoczynku. Oby nigdy nie był to czas, na który zapomnimy zaprosić Pana Boga.

Ostatnie całusy, uściski, życzenia i wyruszyliśmy poszukiwać wakacyjnych przygód w sercu Gór Świętokrzyskich.

Około godziny 14.00 przybyliśmy do Gołoborza-Rudki na miejsce naszego zakwaterowania. A było nim, Centrum Wypoczynku i Sportu „Gołoborze”, ośrodek 3 gwiazdkowy, gdzie czekał na nas już ks. Józef. Piękne, malownicze okolice posiadające wiele walorów przyrodniczych, powitały nas słońcem. Ze wszystkich stron rozciągały się wspaniałe i niepowtarzalne widoki na Łysą Górę, drugiego co do wysokości wzniesienia Łysogór, zwanego też Świętym Krzyżem.

Po pysznym obiedzie, przyszedł czas na zakwaterowanie dzieci w pokojach 4, 5 i 6-osobowych, które posiadały łazienki, RTV. Przedstawienie wychowawców poszczególnych grup oraz zapoznanie z regulaminem kolonii, regulaminem spacerów i wycieczek pieszych z zasadami przebywania w miejscach publicznych typu – dom wczasowo-wypoczynkowy,z zasadami spożywania posiłków, kulturalnego zachowania się wobec innych mieszkańców i wobec siebie. Dzieci wzięły również udział w pogadance na temat szeroko rozumianej TOLERANCJI - nazywanej cierpliwością i wyrozumiałością dla odmienności, ponieważ w ośrodku przebywały dzieci chore onkologicznie. Naszym zadaniem było pokazanie i nauczenie naszych wychowanków, iż tolerancja  wymaga od nas przede wszystkim mądrości serca, umiejętności wczucia się w sytuację drugiego człowieka, zrozumienia i akceptacji jego odmienności poprzez okazanie życzliwości i wsparcia a nie wyśmiewania i patrzenia z dziwną miną.

Poznawaliśmy piękne okolice regionu świętokrzyskiego spacerując w grupach z wychowawcami. Zachwycały nas piękne krajobrazy i niepowtarzalna ludowa atmosfera oraz życzliwość mieszkańców.Po powrocie uczestnicy dzieci wykonały wizytówki z nazwami grup, które cechowała oryginalność i niepowtarzalność. Byli: „Albańczycy”, „Hajsownicy”, „Łucznicy”, „Przyjaciółki na zawsze”, „Tukany” oraz  „Czaderki”.

Po działaniu plastycznym przyszedł czas na wodne szaleństwa w basenie na terenie ośrodka. Najmłodsze dzieci bawiły się w mniejszym basenie. Starsi królowali  w głównym basenie, pływając, grając w piłkę oraz jacuzzi. Czuły się w wodzie jak ryby.

Po kolacji nadszedł czas na prezentację wizytówek z nazwami grup oraz planszowe gry zespołowe, wspólny śpiew, zabawy sportowe na boisku. Przekazaniem sobie Iskierki Przyjaźni i wspólnym powiedzeniu sobie dobranoc zakończyliśmy pierwszy dzień kolonijnego wypoczynku.


przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin