chmuryl
chmuryp

Sprzątanie Świata


„Wyprawa - poprawa” - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania Świata – Polska. W ramach tegorocznej edycji kampanii zwracano szczególną uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie.
   
    Dnia 30.09.2015 r.– z powodu niesprzyjającej pogody, wychowankowie naszego Oratorium „Twój Dom” przyłączyli się również do tej akcji. Zaczęliśmy pogadanką, która miała na celu  przypomnienie historii i idei SPRZĄTANIA ŚWIATA, zwróciliśmy uwagę, iż akcja zmienia swój charakter, kładąc teraz nacisk na uświadamianie społeczeństwa, aby: nie śmiecić, prawidłowo gospodarować odpadami, inicjować działania, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ człowieka na środowisko. „Wyprawa – poprawa” – to hasło przypominające nam o tym, że jesteśmy współodpowiedzialni za miejsce, w którym żyjemy.
   
    Nasi wychowankowie z zaangażowaniem uczestniczyli  w akcji i oczyszczali z odpadów najbliższą okolicę  oraz teren przynależący do Oratorium „Twój Dom”. Dzieci były pełne entuzjazmu, prześcigały się w noszeniu worków. Wyposażone w rękawice ochronne i worki na odpady przemierzały znajome uliczki naszego miasta. W tym roku wyjątkowo ku naszemu zdziwieniu zebraliśmy o wiele mniej śmieci niż w ubiegłych latach. Z dumą możemy powiedzieć, że Krosno staje się coraz czystszym miastem, ponieważ o nie dbamy.
    „Sprzątanie Świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Poprzez aktywny w niej udział, staramy się  pokazać naszym wychowankom potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić pozytywne uczucia, takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody. Kształtować postawy, które w przeszłości powinny stać się stylem naszego życia. Aż przyjemnie było popatrzeć na efekty naszej pracy – zapełnione worki i piękny czysty terem.

Zapraszamy Was na jesienny spacer po czystym mieście Krosno i zachęcamy do udziału w sprzątaniu swojego świata przez cały rok!

przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin