chmuryl
chmuryp

Tajemnice Różańca


    Październik, w którym przyroda kładzie się powoli do zimowego snu tracąc liście drzew jest tradycyjnie  miesiącem w szczególny sposób poświęconym modlitwie różańcowej. Każda z tajemnic różańca koncentruje się na jednym ważnym wydarzeniu z życia Jezusa Chrystusa i jego matki, Maryi i pomaga nam naśladować Ich w naszym życiu osobistym, rodzinnym i społecznym.
   
    Od 1 października spotykamy się w kaplicy oratoryjnej na wspólnej modlitwie różańcowej. Potrzebujemy pomocy Maryi i modlitwy, która przemienia świat. Odmawiając razem różaniec, odtwarzamy poniekąd klimat domu w Nazarecie: Jezusa stawiamy w centrum, dzielimy się z Nim naszymi radościami i smutkami, w Jego ręce składamy nasze potrzeby i pomysły, od Niego czerpiemy  nadzieję i siłę na dalszą drogę.
   
    Kiedy  pogoda pozdrawia nas złocistymi promykami jesiennego słońca, delikatnym wiatrem i ciepłymi myślami…wspomnianą modlitwę, odmawiamy w plenerze.Dzieci trzymają wtedy duży i ciężki, drewniany różaniec i wspólnie modlą się z wychowawcami i klerykiem Adrianem. To niezwykłe przeżycie. Bowiem razem z Maryją pochylamy się nad życiem i cierpieniem Jej Syna. Poprzez codzienne odmawianie dziesiątka różańca i rozmyślanie nad jego świętymi tajemnicami, pragniemy złożyć gorące dziecięce podziękowanie za  nieustanne czuwanie, pomoc w nauce za opiekę nad nami i naszymi rodzinami za nasze Oratorium. Uwielbienie, pochwała, błaganie, wstawiennictwo oraz dziękczynienie w naszej wspólnej modlitwie różańcowej łączą się i uzupełniają.


przerywnik_zolty
© OTD 1996-2011 Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Mlodziez im. Ks. Bronislawa Markiewicza p.n. "Oratorium Twój Dom"
adres: ul. Wojska Polskiego 28, 38-400 Krosno; tel/fax: +48 013 43 662 51; tel. kom.: 608 687 686;
NIP: 6841719572 konto bankowe: PKO S.A. I Oddzial Krosno 16 1240 2311 1111 0000 3881 3654
e-mail: biuro@otd.pl
admin